| anonim_4396 a întrebat:

Pe 14 Februarie am iesit cu o fata la film si am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna, iar e mi-a spus ca da. 2-3 zile totul a fost ok...(ne sarutam, mergeam la ea la scoala, ne intalneam aproape zilnic, ne tineam de mana, ne spuneam unul altuia ca ne iubim, etc.) Dupa aceea a inceput sa bage scuze gen :,, Vine mama dupa mine la scoala",,, sunt bolnava.". Si de atunci nu neam mai vazut. Ii scriam mesaje ( la care raspundea foarte greu
1-3 ore). Aseara am primit un mesaj prin care imi spunea ca vrea sa ne despartim pentru ca ea nu este pregatita ( In mesaj mai scria ca ii este frica sa nu afle parintii de relatia noastra). Ea are 14 ani iar eu aproape 15. Astazi am intrebat-o daca mai avem vreo sansa in viitor sa fim impreuna,iar ea a spus ca poate, dar nu garanteaza... Ce parere aveti? M-a iubit vreodata? Cum as putea face sa fim din nou impreuna? Mentionez ca o iubesc foarte mult... Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Asiryx a răspuns:

Acorda-i spatiu, sunt multe fete in lume, nu trebuie sa ii dai mereu mesaje sa va intalniti zilnic si sa va trimiteti mesaje non-stop.
SFATURI IN GENERAL:
1.Nu mai intreba o fata daca vrea sa fie cu tine : incearca sa o saruti (nu brusc ca animalul) daca te lasa vrea sa fie cu tine, daca refuza nu vrea sa fie cu tine.
2. Nu ii spune ca o iubesti in primele zile pentru ca nu o iubesti de fapt esti doar atras fizic de ea.
3. Cand o fata iti spune sa va despartiti ignoro : nu ii mai trimite mesaje, vorbeste rece cu ea.(Ea acum s-a jucat cu tine pentru ca ai plans ca un catelus cand a spus sa va despartiti)Ignoro total si vor fi 2 variante : ori ii va parea rau si se va intoarce ea la tine, ori chiar nu mai vrea nimic si treci la urmatoarea!

| bassmusic a răspuns (pentru Asiryx):

Multumesc Mult!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Măi copii vedeti vă de scoală si lăsati prostiile astea vă iubiți. Habar nu ave ti ce este iubirea si o iubire adevărată, voi acum sinte ti doar niste copii in care aleargă hormonii, pasiune scrie pe voi nu iubire adevărată, vedeti vă de copilărie si de scoală lăsa ti lucrurile astea pentru cind ve ti fii cu adevărat pregătiti, după 18 ani in sus in orice caz.

| bassmusic a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mda. Totusi vroiam sa primesc un sfat/raspuns pentru intrebarile puse, nu sa mi se tina morala... Thx oricum...

| Geniuss a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce ii cu tine mah a dat aviara peste tine lasa copii sa isi traiasca viat frate estii praff cu realitatea pe bune zic

| neutrino a răspuns:

Fata, chiar daca are 14 ani, nu mai doreste sa fie cu tine si chiar nu mai conteaza motivatia ei. Tu esti obligat sa respecti hotararea ei.

| bassmusic a răspuns:

Mentionez ca saruturile erau french kiss.

| xJustJuss a răspuns:

rolling on the floor)))) A fost pe banii tai la film rolling on the floor)

| bassmusic a răspuns (pentru xJustJuss):

Da, si ce e cu asta?

| Mirana03 a răspuns:

Buna! Dupa cate ai povestit tu mai sus, parerea mea este ca nu a existat niciodata iubire.