| Vulpița26 a întrebat:

Pe la inceputul semestrului al 2-lea la scoala, i-am spus unui baiat ca il plac, iar dupa ore l-am intrebat pe WhatsApp daca ma place si el a spus ca nu. De atunci si pana acum eu am incercat sa il uit, dar astazi la scoala el mi-a spus tot felul de intrebari:,, Esti singura?; Ai prieten?; Ai iubit?; Ma iubesti?; Iti mai place de mine?", iar raspunsul meu a fost da la prima intrebare si nu la restul. Dar adevarul este ca as fi spus da la toate, dar nu credeam ca vorbeste serios, deoarece nu stiam daca spunea adevarul sau nu pentru. ca eu nu il cunosc asa bine ca ceilalti colegi. Deci ce incearca sa-mi spuna ca ma place sau nu?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai la varsta lui ce ar putea vrea daca nu sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca a incercat sa te cunoasca mai in "detaliu" in vederea unei viitoare relatii.

| Vulpița26 explică (pentru corbulalbrosu):

Probabil nu stiu ce ar vedea un baiat ca el la mine si in plus din cate stiu la toate fetele din clasa le-a placut de el, dar eu am fost singura care i-am spus ca il plac.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Vulpița26):

Probabil ca ai un comportament diferit fata de restul prietenelor sau de ce nu ai s-ar putea sa ai/prezinti un sex-appeal mai deosebit, mai diferit care poate sa declanseze o atractie deosebita/irezistibila, sau sa se manifeste intr-un mod aparte/deosebit chiar si in cazul un barbat care doreste sa para "dezinteresat". Si poate ca si "curajul" tau de a-i marturisi faptul ca-l placi l-a marcat intro mare masura.

| pufulescu a răspuns:

Eu nu stiu ce incearca sa-ti spuna, sau mai bine zis care ii sunt intentiile adevarate caci se pare ca tu asta vrei sa afli. Trebuie sa intri in vorba cu el, fara sa te arati disperata sa intri intr-o relatie si sa vezi ce intentii are, poate da semne ca te place cu adevarat sau se da de gol ca doar face misto.

| Vulpița26 explică (pentru pufulescu):

Nu pot sa vorbesc cu el pentru ca de cate ori vorbesc cu un baiat de care imi place ma inrosesc, iar eu nu vreau ca el sa stie ca il mai plac. Eu am incercat sa uit de el dar nu stiu de ce nu il pot uita. Chiar si cand a spus aceste intrebari prietena mea mi-a spus ca m-am inrosit foarte tare. Dar iti multumesc ori cum pentru sfat!