| Nba926 a întrebat:

Buna TPU.ro. Am o problema GRAVA.Am 15 ani si de un an ma masturbezsad.Nu mai ma pot lasa.VA ROG AJUTATI-MA.Puteti sa imi spuneti cum sa evit acele site-uri sau orice material care contine nuditate?puppy dog eyes. FUNDA MARE

Răspuns Câştigător
| badboy18 a răspuns:

Pur si simplu. spune ca din momentul asta nu vei mai intra. trebuie sa ai vointa puternicawinking si vei reusi! Impune-=ti singurwinking ...si ai sa vezi ca ai sa ai rezultate(nu minune dar in timp o sa fie mai bine )

9 răspunsuri:
| schmoll a răspuns:

Buna,le poti evita doar daca vrei, prin vointa poti invinge patima, nu renunta, trebuie sa crezi in tine

| Cricutz a răspuns:

Gandeste-te la sanatatea ta. Asa le eviti.

| hässlich a răspuns (pentru Cricutz):

Esti un incult! Masturbarea e ca si sexul! Sexul dauneaza? laughing Daca te abtii s-ar putea sa ai stres sau sa nu te simti in apele tale si cu cat nu o faci cu atat te gandesti mai mult; O Stiu de la mine. Daca esti religioasa si tii atat de mult sa no faci apai numa domnu te mai ajuta laughing

| Cricutz a răspuns (pentru hässlich):

Pff...N-o sa-mi pierd timpul certandu-ma cu tine ..Informeaza-te inainte sa comentezi.Da, masturbarea poate dauna, dar nu neaparat fizic

| hässlich a răspuns (pentru Cricutz):

Dauneaza un ****!

| Cricutz a răspuns (pentru hässlich):

Gandeste logic. Din moment ce el /ea priveste asta ca pe o problema grava, inseamna ca e afectat/a. Nu mai comenta daca nu stii despre ce vorbesti

| Darla2007 a răspuns:

laughing masturbatul nu-ti dauneaza sanatatii. stai linistit ca e un lucru absolut normal pentru varsta ta...

| Railysse a răspuns:

Buna, ma numesc Lacusta. Sunt specialista in electronica. Recent am observat aceasta intrebare asa ca am inceput sa ma interesez de problame ta. Tot ceea ce trebuie sa stii este ca aluatul de ou fresh e daunator pentru mirosul unghiilor si aspectul acestora. Daca te-am ajutat te rog sa-mi raspunzi. happy

| andrey663 a răspuns (pentru Railysse):

Ce treaba are cei ai spus tu cu intrebarea.Oricum.Am un PS2 si vreau sa-l modez.Cam cat m-ar costa sa un pret?