| whoocares a întrebat:

Sa va spun, pe scurt, povestea mea! Acum un an si ceva. la sfarsitul verii trecute, am cunoscut un baiat. Am iesit, ne-am placut..si am ramas impreuna. Am facut impreuna sarbatorile, am fost impreuna in concediul de vara, am trait clipe incredibile. si ne-am iubit chiar foarte mult. o multime de oameni au incercat sa se bage intre noi, insa nu au reusit. eram vesnic impreuna. unde eram eu era si el si invers. dar. de la un timp ne tot certam. din orice nimic. izbucnea scandalul. si me jigneam, ne vorbeam urat. nu dau vina pe el, pentru ca recunosc ca si eu mai saream calul cateodata. acum. ne-am despartit de o saptamana jumate. in fine, noi ne-am despartit de mai multe ori, dar... am stat certati doar cateva zile. acum pare a fi definitiv. el mi-a spus ca nu ma mai vrea, ca nu mai insemn nimic pentru el. initial. am crezut ca o spune sa ma enerveze, pentru ca nu era prima data cand imi spunea asta, la cearta. dar acum.una din prietenele mele mi-a spus ca duminica trecuta l-a vazut cu o alta fata. el a negat. si mi-a spus ca era cu un prieten. dar prietenul lui mi-a spus ca duminica nu a fost cu el. eu ce sa cred? ce sa fac? el ma iubea enorm, chiar e in stare sa ma inlocuiasca intr-o saptamana? sau poate a facut asta ca sa ma enerveze? ce sa fac sa il iau inapoi? chiar il iubesc mult si as face orice sa salvez relatia noastra. sad va rog, astept niste sfaturi. multumesc

6 răspunsuri:
| MerVeilleuX a răspuns:

Cere-ţi iertare şi data viitoare mai lasă şi tu de la tine. tongue

| whoocares explică (pentru MerVeilleuX):

Mi-am cerut de 100 de ori. am lasat de la mine mai mult decat de la oricine. l-am sunat, i-am dat mesaje, m-am dus la el..degeaba oh go on

| MerVeilleuX a răspuns (pentru whoocares):

Păi atunci pune-l pe prietenul lui să vorbească cu el să înţeleagă că ţie chiar îţi pare rău. sad

| AditzaAditsssa a răspuns:

Of of of... dificila situatie...de ce nu incerci totusi sa vorbesti cu el? Pune-i aceeasi intrebare pe care ne-ai pus-o si noua:chiar te-a inlocuit intr-o saptamana? Ai spus ca te-a mintit si ca ti-a spus ca era cu o fata, ci cu un prieten.Eu cred ca asta arata ca inca ii pasa de tine, stia ca iti va face rau daca iti va spune adevarul. Poate fata respectiva nu era decat o amica, o persoana careia doar sa i se fi destainuit.Nu te grabi sa tragi concluzii, vorbeste cu el, meriti o explicatie dupa atata timp de relatie. Daca va iubiti cu adevarat, veti trece si peste asta cum ati trecut si peste celelalte. Poate s-a despartit de tine pentru a nu va mai face rau unul celuilalt.Stiu cum e sa ii ai pe ceilalti impotriva, am si eu o relatie de 2 ani si nimeni nu vrea impreuna, dar trecem peste.Insa uneori asta afecteaza prea mult si e nevoie sa renunti. Vorbeste cu el, afla motivele exacte si apoi ia o hotarare. Daca va veti impaca, incercati sa luptati impotriva tuturor, dragostea adevarata depaseste orice obstacol. Daca insa nu mai merge, puneti punct intr-un mod frumos si pastrati amintirile frumoase dintre voi.Ramaneti prieteni daca puteti si mergeti mai departe.Viata nu se termina aici, esti tanara si te asteapta multe lucruri frumoase.Stii tu cum se zice, "unde o usa se inchide, alta ti se deschide".Asa ca stai linistita, sigur ai rezervat ceva frumos, numai pentru tine.Cineva acolo sus te iubeste mult si are sigur ceva bun pentru tinehappyPupici, astept vesti! BUNE!

| whoocares explică (pentru AditzaAditsssa):

Am vb cu el. i-am pus 100 de intrebari. el spune ca s-a saturat de comportamentu meu pentru ca " eu nu stiu decat sa profit de bunatatea lui pentru ca mereu m'a iertat". dar nu e asa niciodata nu as f profitat de el si nu l.as fi ranit c nimic. s stie asta, insa nu inteeleg d ce se poarta asa...

| alexa2829 a răspuns:

Nu a facut asta sa te enerveze este posibil ca relatia voastra sa fi fost chiar foarte sufocanta apoi rece.Eu spun sa faci asa:TAe aranjezi iesi intr-un club cu prietenele,te imbeti,il oftici pentru ca prietenele tale o sa-i spuna asta,apoi daca vine inapoi la tine inseamna ca te iubeste inca si te vrea alaturi,daca nu se intoarce la tine fa-i in ciuda cu un baiat chiar daca nu o sa ti la acel baiat pentru ca esti indragostita de el, nu-i da explicatii de ce faci asta si cu atat mai putin sa-l suni, daca toate astea nu merg intrebal daca vrea sex si daca da inseamna ca asa l-ai obisnuit, daca nu rezultatul ested negativ nu te mai vrea s-a plictisit, a gasit mai multa incredere in el insusi sau poate in alta persoana.Succes :*