| andrix a întrebat:

sunt baiat si am o problema,acum cateva saptamani,un prieten mi-a aratat o fata pe facebook, dupa putin timp am realizat ca imi place f mult de ea, ea trece in clasa a 9-a, iar eu in a 10-a,aseara mi-am facut curaj,si am salutat-o pe facebook,ea facand dupa acelasi lucru, i-am spus ca e foarte draguta si daca ar vrea sa iesim undeva in oras sa ne cunoastem mai bine, au trecut cam 5-10 minute fara sa raspunda,apoi am intrebat-o daca am fost prea direct,ia spunand ca "cam da",dupa m-a intrebat daca am fost la Titu Maiorescu (fosta mea scoala),raspunzandu-i ca da, am intrebat-o la ce liceu a fost repartizata, ea spunandu-mi ca va face liceul la Bucuresti (eram cam ora 12 noaptea, raspundea f greu), pana la urma a iesit de pe fb.Azi dimineata am salutat-o din nou, intreband-o ce face, au trecut 20 de min fara sa raspunda, dupa i-am zis ca daca nu vrea sa vorbeasca cu mine sau daca o deranjez sau daca o enervez sa-mi spuna..si de atunci nu a zis nimic, am vazut ca intre timp mai posta poze deci sigur a vazut mesajul...Nu vreau sa ma laud,dar nu sunt asa urat incat sa ma respinga,mai sunt fete carora le place de mine,mi s-a mai spus ca sunt dragut si chestii de genu asta(in privinta asta chiar nu ma insel),ce ar trebui sa fac in continuare,sa mai incerc sa o invit in oras,sa mai vorbesc cu ea, sa mai insist? Chiar nu vreau sa renunt la ea, ce as putea face in continuare? I-ar pentru care o sa rada sau sa comenteze in mod negativ sugeti pulaa. Punct. FUNDA

9 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Ai fost c-am direct,si s-a gandit ca ai chef de caterinca,ca nu esti deloc serios.
Trebuia pentru inceput s-o saluti,apoi sa o intrebi ce face.
Deodata ce nu ti-a raspuns la intrebarea ''vrei sa ne cunoastem mai bine?'' e clar ca nu ii pari interesant.
Asa face orice fata care e abordata,si nu raspunde...
A preferat sa te lase sa deduci asta in loc sa-ti spuna ''nu, nu vreau sa ne cunoastem''.
Acum n-o mai aborda!
Las-o o saptamana!
Dupa o saptamana abordeaz-o iar, si vezi cum se prezinta.
Daca se prezinta ca acum, e clar ca nu vrea sa va vedeti, si nu are rost sa-ti pierzi timpul cu ea.
Vezi cum faci ca nu afle prietena ta. Cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul.
Succes!

| єχcєєℓ a răspuns:

Poate nu știe cum să reacționeze.Tu așteaptă un timp că nu e bine să insinști atâta. Sperii fata laughing
Oricum baftă.

| tzuria79 a răspuns:

Ia-o despacito, nu cu scula inainte, ca najungi niciunde, sa nu crezi ca fetele sunt atrase doar de baieti frumosi, ci la fel cu bani, sau cu suflet bun. Din experienta iti spun.

| Happyintotdeauna37 a răspuns:

Nu te lasa de ea daca o placi atat de mult! Insista si tu mai mult, dar incearca sa nu fii direct. Ca noua fetelor nu ne prea place asta.
FUNDA?

| SweetHeart a răspuns:

Paai, s-a speriat fata ca un baiat mai mare ii propune intalnire, s-a gandit ca o suge-o la fiecare pas, hahabig grin

| razvidamuye69 a răspuns:

Cred ca tiai luat-o in cap baiete

| 1348759 a răspuns:

Eu nas ride asa si la mine e nu-i nimic de ris

| AlexandruCristianMarcel a răspuns:

S-a speriat de un barbat sexos ca tine

| spuffyLolO a răspuns:

Pai,eu iti spun din punctul meu de vedere pentru. ca sunt fata...da, ai fost cam prea direct pentru ca nu asa trebuia s-o abordezi, ci trebuia s-o iei incetul, cu incetul..sa vorbiti mai multe, si apoi sa-i spui si asta, dar sub alta forma! Eu spun ca ar trebui sa-ti ceri scuze pentru ca ai fost prea direct si sa-i spui ca ai vrea sa ramaneti macar prieteniwinking! :* :* Sper ca ti-am fost de folos :**