| andrix a întrebat:

sunt baiat si am o problema,acum cateva saptamani,un prieten mi-a aratat o fata pe facebook, dupa putin timp am realizat ca imi place f mult de ea, ea trece in clasa a 9-a, iar eu in a 10-a,aseara mi-am facut curaj,si am salutat-o pe facebook,ea facand dupa acelasi lucru, i-am spus ca e foarte draguta si daca ar vrea sa iesim undeva in oras sa ne cunoastem mai bine, au trecut cam 5-10 minute fara sa raspunda,apoi am intrebat-o daca am fost prea direct,ia spunand ca "cam da",dupa m-a intrebat daca am fost la Titu Maiorescu (fosta mea scoala),raspunzandu-i ca da, am intrebat-o la ce liceu a fost repartizata, ea spunandu-mi ca va face liceul la Bucuresti (eram cam ora 12 noaptea, raspundea f greu), pana la urma a iesit de pe fb.Azi dimineata am salutat-o din nou, intreband-o ce face, au trecut 20 de min fara sa raspunda, dupa i-am zis ca daca nu vrea sa vorbeasca cu mine sau daca o deranjez sau daca o enervez sa-mi spuna..si de atunci nu a zis nimic, am vazut ca intre timp mai posta poze deci sigur a vazut mesajul...Nu vreau sa ma laud,dar nu sunt asa urat incat sa ma respinga,mai sunt fete carora le place de mine,mi s-a mai spus ca sunt dragut si chestii de genu asta(in privinta asta chiar nu ma insel),ce ar trebui sa fac in continuare,sa mai incerc sa o invit in oras,sa mai vorbesc cu ea, sa mai insist? Chiar nu vreau sa renunt la ea, ce as putea face in continuare? I-ar pentru care o sa rada sau sa comenteze in mod negativ sugeti pla. Punct. FUNDA

3 răspunsuri:
| suntZeu a răspuns:

Uite sa iti dau un sfat, cum sa agati pe facebook?
Primu pas:NU AGATA PE FACEBOOK

Incearca sa te intalnesti cu ea in real life sa ii simti emotile si va fi mult mai usor sa vorbesti cu ea fata in fata.Rezolva cu o prietena sau ceva sa o scoata din casa si apoi sa apara tu. Daca te place se va lasa induplecata daca nu oricum nu pierzi nimic mai sunt o gramada de fete.Nu te lasa descurajat si eu urasc cand fetele nu raspund pe facebook e cel mai nasol lucru care il poti pati, de ce sa fi tu fraieru?

Si eu patesc la fel, le place de mine multor fete care sincer eu nu cred ca mi-ar placea sa am o relatie cu ele laughing) (fara sa ma laud)

Sper ca te-am ajutat, pana cand nu afli un raspuns fata in fata DA sau NU, sa nu renuntiwinking tu decizi daca te-am ajutat

| aVicii a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta, da-mi add la id meu de mess danutz720@Yahoo.com

| elena04 a răspuns:

Daca crezi ca te potrivesti cu ea fa tot posibilul sa o cuceresti.....incearza sa fi cat mai dragut cu ea si sa vorbesti frumos cu ea insa daca e o fitoasa las-o balta te pup kiss