| puffy15 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si imi place foarte mult de un baiat care e in clasa a 9-a. Si nu stiu cum sa fac ceva sa-i atrag atentia.
De exemplu,eu m-am gandit sa ii trimit un mesaj pe fb care nu era pentru el,ci pentru o prietena. Ceva de genu: "si cand mai vii pe la mine?" si apoi,sa-i zic: "scuze de mesaj, nu era pentru tine..."
Ce ziceti si ce alte idei mai aveti?

4 răspunsuri:
| Anemona a răspuns:

Nu, nu cred ca e convenabil asa. Pentru ca el iti va spune ok, nu i nimic si conversatia se va termina...incearca sa iti faci o poza frumoasa si sa o postezi pe wallul tau personal, apoi da i cateva likeuri...o sa intre la tine din curiozitate si poate se va simti atras de poza si va vrea sa initieze macar o relatia de prietenie sau ceva. Merita incercat :* pupici

| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Buna happy Pai intra si tu in vorba cu el. happy Daca il vezi pe strada saluta-l si tuhappy Sti. Dintr-o simpla prietenie poti ajunge la o relatie serioasa smug Pe urma dupa ce deveniti ''prieteni'' ii ceri si tu id`ul de mess happy Si o sa vina ziua cand o sa ii marturisesti sentimentele tale pentru el happy Daca o sa te respinga, asta e draga mea happy Viata te testeaza big grin Iti da un sut in fund iar tu trebuie sa te ridici! Nu e ultimul baiat de pe planeta happy Mai sunt destui laughing

| mausel97 a răspuns:

A zis Bine Mai sus ia-o incet ca daca il " bruschezi " prea tare va crede ca esti nebuna. ( fara suparare ) Si daca te respinde asta e Balta mai are FFFF multi pesti nu trebuie sa te descurajezi... Sati spun o Chestie... O pers a Zis Odata ca o sa gasesti baiatu perfect in orice colt al planetei ( totusi planeta este rotunda smug )

| lOrReNnA a răspuns:

Mai bine i-ai da lui niste intrebari mai simple de genul: ce faci? cum la tine? .......ca el sa observe ca il interesezi. apoi vei mai vedea ce va zice al. si poate va intelege si vei ajunge acolo unde doresti. succes!