| puffy15 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si imi place foarte mult de un baiat care e in clasa a 9-a. Si nu stiu cum sa fac ceva sa-i atrag atentia.
De exemplu,eu m-am gandit sa ii trimit un mesaj pe fb care nu era pentru el,ci pentru o prietena. Ceva de genu: "si cand mai vii pe la mine?" si apoi, sa-i zic: "scuze de mesaj, nu era pentru tine..."
Ce ziceti si ce alte idei mai aveti?

2 răspunsuri:

Dupa parerea mea ideea cu mesajul nu este u foarte buna.In locul tau eu as incerca sa iau legatura cu un prieten de al lui si prin acel prieten sa aflu daca ma place sau ai putea ruga o prietena de a ta sa vorbeasca cu el si sa ii spuna ca il placi si vei vedea cum reactioneaza. Sper ca ti-am fost de folos!:*

| marialungu a răspuns:

Da asa am facut si eu, si el mi a zis nu-i nimic, cf? eu am zis ca ma plictisesc si a ajuns convorbirea sa ma intrebe ce-mi place mie... si pe la urma stabilesti o ora de intalnire si gata big grin dar depinde de tip, si nu dintr o data bafta