| puffy15 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si imi place foarte mult de un baiat care e in clasa a 9-a. Si nu stiu cum sa fac ceva sa-i atrag atentia.
De exemplu,eu m-am gandit sa ii trimit un mesaj pe fb care nu era pentru el,ci pentru o prietena. Ceva de genu: "si cand mai vii pe la mine?" si apoi,sa-i zic: "scuze de mesaj, nu era pentru tine..."
Ce ziceti si ce alte idei mai aveti? big grin

14 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Iti poti pune la status "I love you, but you don't realize".Sau si mai bine, du-te la el si spune-i privindu-l in ochi ca il placi.Curaj!

| puffy15 explică (pentru Siracuzia):

As vrea eu, nu am id-ul lui...sad

| Siracuzia a răspuns (pentru puffy15):

Cere-il cuiva din scoala.

| puffy15 explică (pentru Siracuzia):

Nu cred ca vreau asta pentru ca si-ar da seama restul...dar, in fine, ma voi descurca eu cumva...happy

| MonsterBunny a răspuns:

Ii scrii o scrisoare in care sa spui ''Te plac si as vrea sa stiu daca si tu ma placi''.E cea mai simpla si frumoasa metoda sa-i spui cuiva ca il placi.In plus metodele facebook sau mail chiar nu sunt practice.Chiar mi se par urate. Sper ca te-am ajutat.Normal ca trebuie sa ai incredere in baiatui asta ca e posibil sa se duca la toata lumea si sa le arate scrisoarea.Atunci poti sa renunti la gandu de a fi cu el laughing

| DaNkAn a răspuns:

Eu sunt baiat si sunt chiar a 9 a ce coincidenta... dar as vrea sa stiu ca sa te pot ajuta e de treaba baiatul? daca nu e de treaba nu are de ce sa il mai placi ....iti mai zic o faza si eu am fost indragostit de o fata
i-am ziso pe messenger si ea a zis nu... eu tot o plac dar... nu inseamna ca nu ma place (ca prieteni)

| puffy15 explică (pentru DaNkAn):

Da,e de treaba si amuzant... apreciez ajutorul pe care vrei sa mi-l oferi happyhappy

| DaNkAn a răspuns (pentru puffy15):

Pai poti sa intri in discutie cu el spre ex buna ce faci si tot asa apoi vb cu el si ii spui daca vrea sa fie cu tine ce mare lucru oricum cum zice si un proverb : dupa fete(baieti) si dupa tramvai sa nu alergi nicio data ca nu se stie cand mai vine poate sa vina si peste 5-10 min oricand

| DaNkAn a răspuns:

Deci ce zici e de treaba?

| puffy15 explică (pentru DaNkAn):

So,mai zici ceva?

| puffy15 explică (pentru puffy15):

Sorry,asta era inainte sa primesc celelalte raspunsuri...

| DaNkAn a răspuns:

Poti incepe discutia cu el printr-un scurt buna :*
ce faci? daca iti raspunde in sictir nu il mai deranjezi... si iti ceri scuze de deranj

| DaNkAn a răspuns:

Si daca are chef de vorba intri in discutie cu el... si ii spui la un moment dat ca iti place de el. apoi daca zice si el ca te simpatizeaza il intrebi daca ar vrea sa fie cu tine si tot asa

| DiiaaND a răspuns:

Intra pe el pe fb, si intreaba`l ce face. Daca iti raspunde si vezi ca nu prea are chef de vorba, ii spui asa : Sper ca nu te deranjez... si el sigurat va spune nu laughing. Dupa te bagi in seama cu el, si il intrebi daca vreti sa fiti prieteni buni happy. Asa fac si eu, la mine functioneaza laughing.