| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr.o stare foarte proastacryingbaiatul pe care il iubesc orbeste de 1an a spus ca nu vom fi niciodata impreuna

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Asta-i viata!
Daca toate ar fi roz in lumea asta niciodata nu vom sti aprecia frumosul cu adevarat!
Invata sa treci peste!

| doc69 a răspuns:

Ia partea buna nu ti-a spus asta dupa ce v-ati casatorit si ati facut un copil si ai toata viata inainte...a fost fair cu tine apreciaza asta. dragoste cu forta nu se poate

| foxsilver a răspuns:

Iubirea nu inseamna sa fii alaturi de cineva doar in clipe vesele, ci si atunci cand viata iti ofera si zile nefaste. Astfel de momente reprezinta piatra de incercare, peste care doar cei ce se iubesc pot trece, si totusi nu e o regula. De multe ori nu e de ajuns, parca ar mai trebui si intelepciune.
Prietenul tau ti-a spus ca nu veti mai fi impreuna la gandul ca poate fi precum o piatra care va atarna de gatul tau, si din iubire pentru tine nu vrea sa-ti fie povara. Dar tu, tu cum gandesti, ce simti pentru el?
Nu spun ca ti-ar fi usor sa ramai langa el, dar acum mingea e in terenul tau, se pare ca tu vei fi cea care va lua hotararea pentru amandoi. Vorba aceea, "gandeste de doua ori si taie o data"; tu va trebui sa gandesti chiar de 10 ori, dar decizia ta sa fie una, si oricare ar fi aceea, sa nu distruga vietile nici unuia dintre voi.
Iti doresc noroc, caci vei avea nevoie!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna. In situatia asta nu prea ai ce sa faci. Incearca sa nu te mai gandesti la el. Nu poti sa faci ceva cu forta. Nu il mai intreba, daca el se razgandeste atunci va veni la tine.

| Azre a răspuns:

Ok? Treci peste sunt o grămadă de băieți!

| Dariusuu a răspuns:

In cazul acesta nu prea ai ce sa faci.

Gandeste-te ca e decizia lui, are dreptul de a alege cu cine vrea.

Asa ti-a dat libertatea de a alege pe altcineva. De ce nu lasi pe altcineva sa te faca fericita?

Lumea nu se opreste aici. Capul sus.

Succes in cautarea iubitului.

SI http://www.youtube.com/watch?v=FNaISpXuSNc