| rujcolorat77 a întrebat:

sunt virgina happy Azi iubitul a venit la mine ne-am sarutat, ne-am mangaiat am fost cu mana la penisul lui... Si dintr-o data cand ne saruta. am simtit ceva ud. de la el s-a dus la baie repede. Ce este?
Mi-a fost rusine sa il intreb tongue tongue tongue tongue

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Era lichidul peejaculator cu rol de lubrefiere, acel lichid poate sa contina spermatozoizi daca baiatul a ejaculat in ultimile 48 de ore.
Acel lichid vine de obicei cand baiatul este excitat.

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

A fost vorba de sperma fiindca nu a mai reusit sa se abtina de a ejacula din cauza excitatiei intense si a lipsei de experienta.Este ceva cat se poate de normal si se produce mai ales in cazul primelor relatii si intamplari cu tenta sexuala, adica plasarea mainii tale peste penisul lui aflat in erectie. Nu poate fi vorba de lichidul preejeculator din cauza cantitatii mult prea mari, si a aparitiei prea bruste ceea ce contavine acelei prelingeri in timp cum se presupune ca se manifesta producerea si eliminarea acelui lichid care are rolul de a lubrefia juisarea pe intreaga perioada a actului sexual. Precipitarea lui, graba de a fugi la baie nu ar fi plauzibile in cazul unei umeziri lente si progresive.Deci concluzia finala este doar una, este barbat si normal ca a ejaculat. Va trebui sa te obisnuiesti cu astfel de intamplari perfect normale nefiind ceva rusinos daca sa se intampla ca de altfel nici rusinos sa intrebi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru d-ra LaLaura, zici ca e vorba de lichidul preejeculator? Ar fi cazul sa asculti de ceea ce zic barbatii maturi(vezi si Emilian65). S-a produs cea mai clasica ejaculare posibila.De asemenea cum iti inchipui ca pot ramane in uretra spermatozoizi 48 de ore? Ai repetat aceasta afirmatie de mai multe ori.In cele 48 de ore barbatul nu urineaza? Iti aduc la cunostinta ca la prima urinare se elimina orice urma de sperma. Daca totusi prin absurd nu se intampla la prima urinare te asigur ca la a doua se va intampla sigur.

| LaLaura a răspuns (pentru corbulalbrosu):

1.Iubitul meu are lichid preejaculator cam de fiecare data, si este destul de mult si nu apare treptat, de aceea am crezut ca este acel lichid, poate o si si sperma, nu am de unde sa stiu, nu este iubitul meu sa il cunosc, eu am spus doar ce mi-a venit prima data in minte, ceea ce cunosc de la iubitul meu.
2. Te rog informeaza-te mult mai bine cu privire la acel lichid, preejaculator si o sa vezi ca nu toti spematozoizii se duca dupa urinare, mai ramani destui, atat cat sa fecundeze un ovul ca de, e nevoie doar de unul singur.
Acum daca tu nu te cunosc ca barbat, ce contine acel lichid si cum ( stiu ca e diferit la fiecare om), e problema ta. Dar informeaza-te bine, eu sunt foarte informata in acest capitol pentru ca imi place sa fac totul sigur, nu la risc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Draga Laura urina este toxica pentru spermatozoizi.In 48 de ore un om normal urineaza de multe ori. Daca un jet continuu si puternic de urina toxica nu spala ramasitele de sperma ale unei ejaculari petrecute cu 2 zile in urma crezi ca o amarata de prelingere de lichid va reusi sa le "transporte" din uretra in vagin? Din cele cateva sute de milioane de spermatozoizi existenti in sperma proaspat ejaculata necontaminata cu urina dispunand de cele mai propice conditii si totusi in primele 12 ore mor in marea lor majoritate iar dupa 24 de ore reusesc sa supravietuiasca si sa treaca prin colul uterin in medie 200 de spermatozoizi crezi ca un eventual supravietuitor in uretra ar reusi aceasta performanta? Sansa lui ar fi de 1 /miliard cu indulgenta.Nu mai prezenta ca ceva stiintific aceasta gogorita cu spermatozoizii viabili ramasi 48 de ore in uretra. Este de-a dreptul penibil.

| LaLaura a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu poate nu sunt experta dar greece12 este, te rog citeste, nu inteleg de ce iti este lene sa te documentezi si sti doar sa crtici, chiar atat de inganfat esti?
http://www.tpu.ro/......nda-sexul/

http://www.tpu.ro/......ici-ea-si/

http://www.tpu.ro/......at-de-4-5/

| corbulalbrosu a răspuns:

D-ra Laura, sunt barbat activ sexual, cu studii superioare, cu logica la curent cu ultimele descoperiri stiintifice in domeniul medical si tu in loc sa-mi indici niste surse medicale sau stiintifice credibile ma pui sa citesc parearea unora care habar nu au. Citeste raspunsurile barbatilor in toata firea care relateaza/spun din experienta proprie, nu parerile unor femei care isi dau cu parerea/vorbesc din AUZITE fara o baza stiintifica sau din experienta.Am discutat pe aceasta tema cu doamnele Brigaela si greece12 si mi-am facut o idee despre veridicitatea cunostintelor lor cand am aflat despre sursa informatiilor folosite. Nu cred ca este altul mai documentat si sa fi citit mai multe materiale STIINTIFICE nu baliverne.

| LaLaura a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cea ce ti-am spus eu intr-un mesaj privat nu e baliverna daca iti aduci aminte, prefer sa o iau ca atare lichidul preejaculator, deoarece stiu ca se poate din experienta parintilor mei, si prefer sa le spun si altor persoana sa stie ca se si poate sa faci un bebe cu un lichid preejaculator. Studii nu am ce sa iti arata, dovata ti-o spun, eu sunt dovada.
E problema ta ceea ce crezi tu, si ce vrei sa faci cu viata ta, dar daca exista cea mai mica sansa, prefer sa o spun. Incerca sa nu mai fi atat de frustat, si termina sa ma mai critici daca chiar ti-e imposibil sa crezi in ceva.
Si cu asta am inchiat toate discutiile cu tine, observ ca esti un om care nu stie sa spuna cand greseste, eu in locul tau taceam de mult, cum ti-am spus si in privat, organismul nu e fix si oricand te poti trezi cu un bebe, de ce sa nu previ nu stiu, cand chiar poti, eu sunt o persoana care nu isi asuma riscurile, tocmai ca am vazut ca se poate.
Nu o sa iti mai raspunz niciodata la intrebarile tale pline de frustrea, nu se merita, plus ca stii doar sa critici, nimic mai mult.
O seara buna.

| Brigaela a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Noi doi nu am discutat, de ce spui asa ceva? E cam rusinos sa pretinzi neadevaruri. Tu mi-ai trimis un mail plin de acuzatii nefondate, eu ti-am arata ca am citit in carti care se studiaza la facultatea de medicina si ti-am demontat cu rabdare si argumente stiintifice (la care nu te gandisesi probabil) toate afirmatiile si tu nu mi-ai mai raspuns spre usurarea mea. Te rog sa relatezi adevarul asa cum a fost. Asta nu se numeste discutie, tu practic nu ai participat decat cu jigniri si acuze la ea, fara nici un argument in afara de experienta ta personala care este relevanta doar pentru tine.
Din raspunsul tau reiese ca tratatale americane si europene din care ma documentez eu ar fi inferioare experientei tale, ceea ce este fals.
Te rog, incearca sa te exprimi mai clar, nu lasa lucxrurile neclare sa para ca intr-adevar ai discutat cu mine serios. Nu sunt o persoana publica, nu e nevoie sa te prefaci ca ne cunoastem mai bine decat o facem si ca am purtat discutii care nu au existat

| corbulalbrosu a răspuns:

7 Octombrie 2014 08:45

greece12 a răspuns:

:)
Esti insarcinata.
Pata de sange de acum o saptamana este sangerarea de nidatie, momentul in care embrionul s-a implantat in uter, este un semn clar de sarcina.

http://www.copilul.ro/......a8154.html

Daca adaugam menstruatia care intarzie de doua saptamani, greturile matinale si poftele de mancare, ai destule semne de sarcina.
Asa ca nu te teme sa faci un test de sarcina, cu prima urina de dimineata, testul va fi pozitiv.
Dupa care, poti merge si la medicul ginecolog sa-ti confirme aceasta noutate si sa devii o viitoare constiincioasa mamica!
Felicitari si sarcina usoara!
:) si a primit si fundita sic.:)) pentru ca in ziua urmatoare sa i se aduca la cunostinta ca de fapt nu este insarcinata, Asta da profesionalism, n-am ce zice bine ca nu o are pe constiinta pe respectiva fatuca, care la auzul acelui raspuns putea sa faca un gest necugetat.

| corbulalbrosu a răspuns:

D-ra LaLaura,intotdeauna am criticat si voi continua sa critic incompetenta, critic prostia, critic infatuarea, critic lipsa de logica elementara.Nu pot accepta sa trec cu vederea ineptiile si enormitatile unor asa zise "adevaruri "de toti stiute. Iubesc adevarul urasc minciuna, iubesc stiinta si logica dar urasc prostia si aroganta.Ce sa fac acesta este defectul meu. Iti doresc si tie la fel o seara buna si o noua zi minunata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru D-na Brigaela, Imi cer scuze pentru exprimare folosita intr-adevar neadevarata deoarece nu ne cunoastem personal. In locul cuvantului Discutie era corect sa folosesc cuvantul disputa de idei sau contraziceri si pareri divergente privind aceasta tema. Sper sa-mi acceptati scuzele.

| Emilian65 a răspuns:

Pai de ce sa-ti fie rusine? Din moment ce tu l-ai excitat la maxim, nu are rost sa-ti fie rusine. Acel lichid care a aparut la el cand va sarutati nu este altceva decat sperma produsa de el in urma excitarii.Ai rabdare ca poate iti spune el ce a fost acel lichid.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai reusit sa-l exciti...
In cuplu nu ar trebui sa existe asememea rusini!

| Dariusuu a răspuns:

A fost lichidul preejaculator

Lichidul preseminal/preejaculator este un lichid care iese cu "ceva" timp înainte de ejaculare şi conţine spermatozoizi.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil a fost vorba de ejaculare din cauza excitarii. Nu cred ca a fost vorba de lichidul preejaculator pentru ca este intr-o cantitate destul de mica.
Lichidul peejaculator poate contine intr-adevar spermatozoizi, daca barbatul nu a urinat de la ultima ejaculare. Atat. Nu exista nicio legatura cu cele 48 de ore. Sperma si urina vin pe acelasi tract urinar. Deci daca barbatul a urinat dupa ce a ejaculat, tractul urinar ar trebui sa fie "curat".
De asemenea, lichidul preejaculator vine cu o presiune mult prea mica si contine prea putini spermatozoizi pentru a putea fertiliza ovulul. De aceea, sansele de a ramane insarcinata doar din cauza lichidului preejaculator sunt minime. Exista, dar foarte rar.
Totusi, pentru a preveni orice problema, este indicata folosirea prezervativului, deoarece se pot lua diverse bts prin intermediul lichidului preejaculator.

| rujcolorat77 explică:

Si din ce cauza a iesit? :/