| Prafdesteleinculori a întrebat:

Sunt virgina si nu stiu cum sa ma masturbez. Ma ajutati, va rog?

Răspuns Câştigător
| SentimentalConsil a răspuns:

Fiecare corp este diferit ca si psihicul unei fete, masturbarea la fetele virigine este benifica deoarece nu isi v-a dorii un partener inainte de a fi pregatita fizic si psihic si in acelasi timp le arata adolescentelor o optiune fata de sexul cu un partener, tu o poti face prin mangaierea clitorisului

| alecsalecs a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Alo Buna Dimineata cum poti sa spui ca masturbarea este benefica pentru virgine pentru ca nu isi va dorii un partener?
si nu i pregattia fizic...Bla bla! Dar fizicul ei este pregatit pentru masturbare?
Daca tu ai inceput sa te masturbezi de la 12 ani! NU! Inuraja si alte fete sa faca ce ai facut tu de la 12 ani!
Sa ti fie rusine ca ai dat un astfel de Raspuns! tu stii ce consecinte are acest lucru unei fete attit de fragile?
si Masturbarea in sinea ei sti unde ajungi?~!~! Sa ti fie rusine inca odata pentru raspunsul care l ai dat!

| alecsalecs a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Sa ti incurajezi tu atunci cind vei avea o fata sa se masturbeze de la 12 ani! Sa ti fie rusine!

| Svensson_Josefine_2002 a răspuns (pentru alecsalecs):

Cea ce cred eu ca a scris persoana de mai sus este un lucru bun, nimeni nu incurajeaza pe nimeni la asta, dar daca ea se simte pregatita o poate face, dar cu mare grija si cand a spus ca isi v-a dori un partener este adevarat, cel putin fata va fi curioasa de chestiile astea, pentru ca este varsta pubertatii si este perfect normal si masturbarea o previne din multe pericole cum ar fi, chiar boli cu transmitere sexuala, ceea ce ii poate pune chiar si viata ei in pericol, daca nu stie consecintele acestor fapte, de aceea este mai bine sa isi satisfaca placerile asa! Deschideti-va mintile si vedeti ca nu mai suntem in anii 80 cand toata lumea auzea de sex, le era rusine! Acesta este un subiect foarte important si care nu trebuie evitat mai ales cu adolescenti! Trebuie informati cum sa se apere, ca sa nu mai vezi fete la 13 ani insarcinate tocmai din cauza unor persoane care evita subiectul asta foarte important!

24 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Pai daca te masturbezi este posibil sa iti perforezi himenul
crezi ca vrei asta?

| Șttefania a răspuns:

Alecsalecs are dreptate! E ca un drog.

| XatomisX a răspuns:

Ai reusit pana la urma sa te masturbezi?

| RetardedRacoons a răspuns:

Alecsalecs are dreptate, mai bine sugi **** si tragi legale pe nas decat sa te masturbezi.

| alecsalecs a răspuns:

Nu ti recomand sa te apuci de asa ceva! Este ca un drog! da dependenta! Iti vei strica viata! apropo cati ani ai?

| alecsalecs a răspuns (pentru Prafdesteleinculori):

Nu ti recomand sa imi anumite persoane sau sa faci si tu ce auzi pe la altii sa ti iasa chestia asta din cap asculta la mine! Te vei distruge iti vei distruge copilaria! Nu Cred ca vrei asa ceva! Inca odata iti spun nu imita anumite persoane sau sa te lasi influentata de cei din jurul tau Lasa i pe ei asa iar tu sa ramai asa la nivelul acesta! Ceea ce vrei tu sa faci vei avea destul timp cind vei ajunge la o varsta destul de matura ok? Acum Bucura te de copilarie nu ti o distruge doar pentru ca in jurul tau se vorbeste foarte mult despre sex si ai impresia ca este ceva normal nu este chiar atit de normal! ok?
si multi inainte pentru varsta ta, frumoasa cu care nu te mai intalni vreodata in viata asta! Sa ai o vara frumoasa si preocuparile tale sa fie altele Decit ceea ce vrei tu sa faci legat de basturbare ok? Iesi distreaza te intr un parc Fii Fericita!

| Edd98 a răspuns (pentru Prafdesteleinculori):

Contacteaza`ma pe edd_edd98@yahoo.com, pentru mai multe detaliiwinking o sa iti prinda bine

| Inkubus a răspuns (pentru alecsalecs):

Eu am 14 ani si ma masturbez ocazional. mie nu mi-a provocat chiar dependenta. Pot rezista si fara. Dar mie cum mi-ar putea distruge viata?

| alecsalecs a răspuns:

Uite id meu de mess
sa ti spun mai multe descpre chestia asta

alecsandra86

| alecsalecs a răspuns:

Sa sti ca ai facut o greseala foarte mare ai rasplatit raspunsul tau la aceasta intrebare uneia care te incurajeaza sa te masturbezi inca de la o varsta atat de frageda Crede ma si informeaza te corect ca masturbarea de la o varsta atit de frageda nu este deloc benefica! Crede ma! Sper sa nu i urmezi sfatul care ti la dat! informeaza te corect si vei vedea care sunt consecintele masturbari de la o varsta extrem de frageda!

| SentimentalConsil a răspuns (pentru alecsalecs):

alecsandra86 si silwiu_silwiu, mai citeste si tu si pe urma poti sa te oftici ca nu ai luat funda, cate vrei ca ti le dau pe toate de pe acest site, te rog sa-ti masori cuvintele ca "unde nu e nici nu se cere", m-am referit la inteligenta unora whistling, te rog sa-mi lasi invitatie pentru o locatie unde sa ne intalnim sa-mi spui in fata ce ai de spus, ca ce te-ai facut de ras pe acest site dar ce o sa te fac eu

| alecsalecs a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Cum poti incuraja ca o fata de 12 ani sa se masturbeze tu nu ai minte?
si ai grija cu amenintarile ok? s ar putea sa dai de belele atata iti spun!

| alecsalecs a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Ce sa Citesc ca i normal sa te masturbezi de la varsta de 12 ani?

| SentimentalConsil a răspuns (pentru alecsalecs):

mi-e frica mi-e frica mi-e frica laughing)

| Vodka321 a răspuns (pentru alecsalecs):

Nu este nici o problea doar sa nu FACI ASTA FOARTE DES... ok este ca un drog devine un obicei si nu te mai poti lasa

| Hpgh a răspuns:

Ia o perna pune-o intre picioare si freacate

| Gabriel-florin_Zagan_1990 a răspuns:

Prin miscari asupra buzelor de chiltoris iti vei cunoaste corpul depinde si de corp nu orce fata sa excita usro dar cel mai bine ar fi sa vizonezii asupra decizei tale

| CipiixD a răspuns:

De ce sa te masturbezi? mai bine gaseste alta ocupatie..sau daca simti nevoia fa'o cu cineva ..va simtiti amandoi bine

| Mihai_Apostolescu_1973 a răspuns:

Buna ce zici te masturbezi de la 6 ani eu nu prea cred

| Andreeaamr a răspuns:

Drept sa va spun, eu ma masturbez de la 6 ani. Inseamna ca deja nu mai sun virgina?