| denisseioana a întrebat:

va rog mult sa ma ajutati. O sa va spun pe scurt. Am fost implicata intr-o relatie de 2 ani si ceva, dar ne-am despartit pentru ca el avea pe altcineva.Suntem despartit de 3 luni, desi ar trebui sa nu mai simt nimic pentru el sau macar sentimentele sa fi scazut in intensitate, nu e asa. Mi-am facut alt profil de facebook, el ma banuia ca sunt eu, a intrat pe mine, am facut schimb de id-uri si am stat de vroba. Vorbeam cu el tot ce am facut impreuna, ii prezentam experiente sexuale si nu numai, lucruri pe care le-am facut impreuna, desi nu i-ma spus ca sunt eu. Dupa 2 zile de vorbit, mesaje pe telefon cu zecile, unele as spune chiar erotice.Ne am intalnit. el stia ca sunt eu, nu a fost surprins cu nimic.am iesit la o cafea, am venit la mine acasa, ne-am sautat, am ajuns si in pat, ne-am vorbit frumos, am vorbit lucruri frumoase, mi-a spus ca inca ma iubeste si ca se gandeste la mine, insa nu stie ce sa faca si ca sa il las cateva zile.se vedea clar ca ma doreste si in privirea lui vedeam cum inca mai tine la mine.Insa a doua zi, m-am trezit cu un mesaj de la tipa cu care e acum (impropriu spus ca sunt impreuna, au un grad de rudenie mai indepartat, oricum vitregi.se intaalnesc, si-o pun, vb prin mesaje, dar in secret, pentru ca se feresx de familie. ea are si un copil) in care imi spune ca stia totul despre noul meu id, ca am fost o proasta ca am crezut ca el va crede ce spun eu, ca sunt o idioata.si multe alte jigniri.problema este ca nu stiu cum sa ma mai comport. el sustine ca nu stie nimic de acest mesaj.si cea mai mare problema este ca inca il iubesc, chiar si dupa tot ce a facut, si ca as fi dispusa sa il am langa mine mereu, sa trec cu vederea totul... vreau sa ma ajutati sa fac asta.sa il aduc inapoi la mine. e tot ce imi doresc.(eu am 22 de ani, el 23)

4 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Este imposibil ca el sa nu fi stiut ceva, ea cum de a pus mana pe numarul tau de telefon sau cum stie de id-ul tau? O-i fi ei rude vitregi, dar nu cred ca ar putea sti ichiar totul si cred ca el s-ar fi ferit sa n-o faca geloasa sau sa te fereasca pe tine macar sa nu te jigneasca. Precautii puteau fi luate, dar el nu a facut asta. Nu se merita sa suferi pentru un asemenea om, si 3 luni e o perioada lunga si mare pacat ca tu mai tii la el, ca el se pare ca nu tine la tine ca iubita, ci doar ca pe o amanta, o fata cu care sa faca sex! S-ar simti si el comfortabil sa faca sex fara griji si fara sa se fereasca. De ce mai sta cu ea atuncea, chiar nu e convins inca, asta numeste el iubire, sa te culci cu 2 femei deodata? Nu draguta mea, asta nu e iubire deloc, incearca sa vezi si defectele lui, nu doar calitati. Faptul ca tu inca il mai iubesti esti orbita si nu vezi lucrurile cu adevarat, cum este el cu adevarat si consideri ca privirea lui e sincera si plina de afectiune cand de fapt el joaca un mare teatru doar ca sa te pastreze ca amanta, sa aiba 2 fete cu care sa faca sex, una pe ascuns si care il satisface si alta cu care impartaseste sentimente si nu e nevoie sa se ascunda! Nu se merita draguto pentru afemeiat ca el, nu mai suferi atata, meriti mai mult! De ce sa astepti pentru cineva ca el cand ai de daruit o iubire atat de frumoasa? Baiatul potrivit pentru tine te va aprecia asa cum esti tu si nu s-ar desparti de tine nicioadat si in nici un caz nu te-ar insela! Mult succes iti doresc draguto, gandeste-te la fericirea ta si la viitorul tau, evita aceasta suferinta mare si incearca sa-l uiti, stiu ca este greu si te inteleg perfect, dar iubirea ta nu este el, ci altcineva mult mai bun si care te va face cu siguranta foarte fericita!

| costel24ro a răspuns:

Clar stia ceva, poate exact totul, poate de multe ori cand vb voi doi era prezenta langa el! cum explici ca exact dupa seara in acre ai facut dragoste cu el prm msj...pff straniu! de ce sa-l aduci inapoi? daca te iubeste vine sigur, ca doar stie ca il iubesti cu adevarat, mai ramane sa arate el cat de mult te iubeste.eu in momentul asta as renunta la cineva pentru o persoana care o iubesc si ma iubeste,si am facut-o(mi-am luat-o in gura)cu toate ca stiam care sunt sansele mele cu ea.tu nu fa nimic,daca exista dragoste in inima lui pentru tine nu o sa mai stea mult pe ganduri, stie ce e de facut, doar dragoste sa fie.sa-l ei inapoi si daca el nu te iubeste,ce rezolvi? degeaba iubesti daca nu primesti aceleasi sentimente inapoi,apoi la un moment dat tot va despartiti, dar asta dupa mult timp pierdut, timp pretios cu care nu te mai regasesti.sa fie cu tine si apoi sa mai umble cu cate una pana o sa apara una potrivita,care o sa o iubeasca cu adevarat,astea sunt lucrurile la care te poti astepta daca il aduci inapoi si nu te iubeste cu adevarat! eu sper sa se gandeasca si sa te iubeasca cu adevarat, dar sa gandeasca rapid pentru a esti constient ce trece prin inima ta, nnu ai cum sa confunzi aceste sentimente! cu bine si mult succes iti urez!

| oaneoane a răspuns:

Il **** mai bine varasa, ar trebui sa te antrenezi si tu putin, vb serios.

| GothicTiamat a răspuns:

Cine te inseala o data o va face si a doua oara si ai 22 de ani esti tanara. Vei intalni pe cineva care te merita si nu te va face sa suferi. Gandeste-te pozitiv: intotdeauna vei avea parte de ceva mai bun pentru ca prinzi experienta si cunosti oamenii si poate incet incet o sa vezi ce greseli ai facut sau ce defecte au cei care te fac sa suferi si vei putea sa alegi pe cel care ti-e predestinat. Nu mai ierta pe cineva care ti- gresit, e o umilinta. Si daca il ierti acum si incerci sa te impaci cu el o sa o ia ca o slabiciune a ta si o sa faca numai ce vrea el, asa ai face si tu daca ai fi in locul lui.