| MusicMyLife a întrebat:

Vedeti, am o problema! Prietena mea cea mai buna i-a spus baiatului pe care il plac ceea ce simt pentru el. Baiatul respectiv i-a spus prietenei mele ca si el ma place dar lui nu ii pasa de dragoste si de chestii din astea. De atunci el nu mai vobeste cu mine si nici nu intra pe mess. Cand e pe mess si eu intru cu el, el imi spune "dnd". La scoala, (app sunt clasa a 8-a) el sta numai cu gasca lui de baieti. Inainte sa aflam amandoi ca ne placem reciproc eram foarte buni prieteni : mergeam in parc, venea la mine, mergeam la el, ne faceam temele impreuna, stateam in banca impreuna, invatam pentru teste impreuna...acum nimic straight face. Ce as putea sa fac? Ce as putea sa ii zic? Va rog nu va bateti joc de mine... daca vreti sa va bateti joc atunci mai bine nu raspundeti. Multumesc! PROMIT FUNDA!

3 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

Unii baieti chiar daca plac o fata nu vor sa stea cu ea.( pentru ca cred ei. nu ar mai avea farmec nimic daca ar aveao din prima). Poate si el te place dar aceasta simpatie a lui fata de tine nu vrea sa si-o manifeste printr-o relatie amoroasa si prefera sa fiti numai pr!
CATEVA SFATURI PT TN: Cu act ignori mai mult un baiat cu atat acesta te place mai mult, chiar devine obsedat de tine! Incearca sa nu vb mult cu el! Raceste-te fata de el mult si distanteaza-te enorm! Atunci el se va intreba " Dc?"... Poate el te ignora pentru ca vrea sa para "mare" si ca nu se lasa cu una cu doua!
Imbraca-te hot si incearca sa pari super fericita prin preasma lui! Daca te intreaba ceva raspundei scurt si distantat fara sa te intinzi cu el la vb! SUCCES! fundita?

| SummerSmile97 a răspuns:

Off ce e si cu dragostea asta...
Unui baiat cand ii spui sentimentele pe care le ai fata de el, se rusineaza si cea mai "buna" scapare a lor este sa o evite pe aceea fata.Nu e placut, stiu dar dupa parerea ar trebui sa stai de vorba cu el si daca nu aveti nici o sansa de a fii impreuna macar sa ramaneti prieten...
Asa mi s-a intamplat si mie numai ca el mi-a spus ce simte el pentru mine(inainte de a imi spune petreceam cel mai mult timp cu el asa cum faceai si tu) si dupa ce i-am zis ca nu as vrea sa fim impreuna pentru ca eu nu simt acelasi lucru pentru el, nu mai eram ca inainte...Si am vorbit cu el intr-o zi si i-am explicat ca nu ar trebui sa fie asa distant cu mine si sa ramanem prieteni ca la inceput.
Acum conteaza ca si el sa inteleaga happy

Noroc in continuare cu el!winking
Have a nice day!

Raaalucaaaa :-)

| UatDaFacx3 a răspuns:

Poi.incearca sa il prinzi doua secunde singur. Spune k daca el nu vrea sa fiti impreuna macar sa ramaneti prieteni la fel ca inainte.Sau fa cum spune Bibutzu ''imbracate hot'' sh treci pe langa el fara sa il bagi in seama.iar daca iti zice cv ii raspunzi scurt ''fara sa te intinzi cu el la vb! ''... Sper ca te-am ajutat...big grin