| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va cer o parere, totul a inceput acum 2 saptamani.Am vb cu fosta mea prietena sa ne impacam, ea mi-a zis ca o sa mi dea un raspuns in decurs de o saptamana...dar mia zis ca da, vrea sa ne impacam.Problema e ca in prima zi cand ne am intalnit totul a fost f bine, m-am simtit iubit, eram fericit.Dar a 2 zii s-a schimbat,era mai distantata,mai rece cu mine,am intrebat-o ce are si mi-a zis ca nu are nimic.
Astazi fu si mai rece, si o intrebai ce are, ezita sa imi zica si imi zisa ca nu are nimic.Insistai sa vb cu ea si imi zise ca eu sunt nepasator cu ea, ca am pe alta, ca o insel etc.prosti din acestea...Nu stiu de ce dar am senzatia ca s-a plictisit de mine si nu stie cum sa faca sa scape de mine, o intrebai si tot aceleasi motive.Eu o iubesc enorm de mult,dar nu stiu cum sa mai procedez cu ea, ce sa mai fac? Ma simt singur si simt ca lumea imi fuge de sub picioare? ce as putea sa fac si ce sa cred despre aceasta schimbare a ei? va rog mult de tot vreau o parere, mersi

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca aveti sub 14 ani, din moment ce tu esti mort dupa ea, iar ea iti spune ca esti nepasator. Degeaba ceri sfaturi aici, ca nu sunteti suficient de maturi incat sa tineti relatia asta.
Nu cred ca ea tine la tine, din moment ce v-ati despartit odata, si i-a trebuit o saptamana ca sa se gandeasca daca te vrea inapoi sau nu.
Renunta si tu la relatie, ca nu prea mai aveti ce face din situatia asta.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Tu iti doreai ca relatia voastra sa fie iar ca inainte, dar dupa o pauza totul se schimba nu mai e la fel. Incearca sa-i dovedesti ca tu esti la fel ca inainte, alaturi de ea. Si determin-o sa iti spuna orice are pe suflet si ce crede de fapt. Comunicarea e cea mai importanta! Bafta!

| d33a15 a răspuns:

Poate ai gresit cu ceva si nu ti-ai dat seama..arata-i ca o iubesti, suprinde-o cu gesturi frumoase..invit-o la ceva distractiv. vorbeste mai mult cu ea ca sa-i demonstrezi cu nu ai pe nimeni. Gandeste-te ce o facea fericita atunci...

| Tyberyu_Toma_1998 a răspuns:

Eu am avut aceeasi situatie ne-am despartit
dupa un timp neam inpacat totul a fost bine vreo 3 zile dar dupa a inceput cu aberati c nu tin la ea si chesti de genul si ca daca nu o mai iubesc sa ne despartim...dar eu i-am zis ca o sa aflu si i-am spart contul de facebook si avea pe altul de aici si distantarea fata de mine si motivul pentru care facea aberati