| AAnoNyymus a întrebat:

Vreau sa va spun povestea mea si sa imi dati un sfat.

Acum 4 luni ma indragostisem de o fata, i-am luat Id de mess, am inceput sa vorbesc cu ea si la un moment dat i'am spus ca o plac.Ea mi-a spus ca nu sunt pentru ea si alte chesti, dar nu am renuntat...chiar daca ea vorbea rece cu mine.Am luat o pauza de 2 luni si cam acu 1 luna a inceput sa ma bage in seama, cu toate ca avea prieten....am inceput sa vorbesc cu ea, am iesit la un suc cu ea si cu niste prieteni. Ea imi spusese acu 2 saptamani ca se despartise de prietenul ei, suferea si eu am incercat sa o consolez. Am pus niste prieteni sa o intrebe daca ar simti ceva pentru mine si tot la fel a zis ca nu sunt pentru ea.Iar acum recent, am auzit de la un prieten ca a vazut-o pe ea cu acel baiat cand se sarutau.Eu tot o mai iubesc.Va rog dati'mi un sfat, nu stiu ce sa mai fac

Răspuns Câştigător
| lastride a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie, 90% la fel. Ne cunoastem bine, ne-am tinut de mana, am flirtat la nebunie si n-am facut pasul urmator din cauza ca are iubit si probabil ea vroia doar o aventura si eu nu vreau sa ma indragostesc (cred ca sunt deja) si sa raman cu bluza umflata dupa o noapte.

Ce pot sa-ti zic este ca ai primit niste semnale de la ea spunandu-ti ca s-a despartit de prietenul ei.
Parerea mea e ca ar mai trebui sa incerci niste ultime avansuri, vezi ce iese.

| AAnoNyymus explică (pentru lastride):

cam asta as vrea sa fac

5 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Ce nu intelegi ma baiatule? Fata isi IUBESTE PRIETENUL! Cand te desparti de cineva sau te certi nu inseamna ca nu te mai impaci daca exista iubire!
La ce te bagi tu? Ar trebui sa primesti o bataie de la prietenul ei pentru ca te dai la ea si apoi o sa te saturi de aceste chestii si nu o sa le mai faci pe viitor.E PLINA lumea de femei, cauta alta.Nu trebuie sa te superi pentru ce am spus dar eu spun direct in fata omului nu te iau pe ocolite ca nu are rost, mai bine asa sa intelegi clar! Succes si lasa aiurelile!

| Larisssaa a răspuns:

N-ar rost. Uit-o!
Te-a respins deja de 2 ori şi dacă sa este din nou cu fostul ei prieten, e clar că nu ai nici o şansă la ea.
Aşa că mai bine o uiţi...

| adriang95 a răspuns:

ăăă... Uit-o. E cel mai simplu, mai sigur și mai benefic lucru pe care îl poți face.

| Mihaeela1795 a răspuns:

Nu lasa ca cineva sa isi bata joc de tine cu timpul acest sentiment o sa treaca o sa intilnesti o alta fata care si ea o sa te iubeasca si no sa iti poata sa iti faca ceea ce ti-a facut ea! Dar tias propune in primul rind sa vorbesti cu ea spune-i ceai auzit si intreab-o pe eawinking