| bianca123009 a întrebat:

Vreau sa va zic ca am o prietena, are 17 ani(eu am 16 ani dar asta nu conteaza), si are un iubit si vrea sa-si inceaa viata sexoala dar nu stie cum ca ii spuna lui asta si mi-a cerut ajutorul dar nu stiu ce sa-i zic.Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apai, nu stiu ce relatie au ei,daca nu stiu comunica.
Are nevoie de ajutor ca sa ii spuna ce-si doreste? Atunci, ar mai trebui sa stea pe ganduri, sa mai astepte, deoarece atunci cand iubesti si cand faci pasul asta, trebuie sa fii alaturi de o persoana de care sa NU-ti fie rusine, careia-i poti spune orice. Nu sa cauti ajutor pe TPU.

happy
O zi frumoasa

| IMCA a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai bun raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMCA):

:*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să mai aștepte, cum să-i spună lui că "o mănâncă"?
Spune-i că începe școala, asta să o preocupe.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa-i spui pur si simplu ca viata sexuala se incepe dupa 18 ani, nu de la varsta asta, clar!
Te pup!

| unknøwn a răspuns:

"Vezi fundul ăsta, baby? E doar al tău! Bate-mă! Fi rău!"
Ce-i aşa de greu mă?

| khwewljewew a răspuns:

"Ne f**em si noi?!"

| Ankutzaaa a răspuns:

Simplu si frumos!

| sunrises a răspuns:

Să nu facă în nici un caz COMPROMISUL DE A SE DEZONORA! Viitoarea ei familie nu va avea un lucru mai scump decat demnitatea! Nu va câştiga, ci își vei pierde atuurile care CONTEAZĂ CU ADEVĂRAT într-o relație!

Chiar şi dacă nu ar avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu el, să considere că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei ei de "mâine", fără să-și poată da seama acum, va avea nevoie de această "demnitate"şi "onoare" pe care riscă să le piardă acum"!

Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată „cutie a Pandorei". Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

| sunrises a răspuns:

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane. Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica divorţurilor nu minte...

Spre deosebire de alte experienţe devenite amintiri, experienţele păcatului (în special când e vorba de o relaţie a trecutului) nu se uită niciodată (...), şi cu cât lovesc mai mult în normele morale, cu atât vor avea un efect mai copleşitor asupra respectului reciproc şi liniştii unei familii!

În mod aparent paradoxal dar logic, aceste experienţe-amintiri devin cu atât mai frustrante (substrat pentru gelozie) odată cu trecerea timpului, rămânând mai târziu întipărite în sufletul "celuilalt" partener (...), aşa cum într-o cameră, posterele ar deveni permanente!

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Divinitatea a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii...