| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, am o istorie complicata aici merge vorba de 2 persoane, cu 2 luni in urma am facut cunostinta cu un baiat pe net, si pina acum vb cu el, din pacate nu am avut ocazia sa ne vedem ca suntem la departare mare, doar vorbim pe micro si prin scris, nici nu ne-a vazut macar pe poza, dar el imi zice ca ma iubeste, nu stiu cum poti iubi o persoana care nu ai vazut-o e imposibil, aproape tot timpul ne certam de la fleacuri, el imi zice ca eu am pe altul si ca nul iubesc, apoi ca m-am saturat de el, si intr-o zi vorbind ne-am luat la cearta de la ca el a conduso pe fosta lui acasa, si ea la invitat la ea acasa, dar el nu a pleat pentru ca stia ca trebuie sa vorbeasca cu mine, apoi pe altele le-a dus cu masina, va dati seama ce fel de baiat este, si inca imi spune ca ma iubeste, daca ma iubeste de ce a petrecuto pe fosta lui? si de ce este atit de gelos, ca sa nu vb cu nimeni din baieti, Doamne e nasol, acum seara nu am vorbit caci nu era el pe net, si am vazut ca nu este si am iesit, insa am primit un mesaj de la el asa de lung in el spunea ca ma iubeste asa cum n-a iubit pe nimeni, nu vrea sa ma imparta cu nimeni, si multe cuvinte de dragoste chiar si ce este dragostea si ce simte pentru mine, eu nu stiu ce sa-i zic, serios, poate exista iubire pe internet? sau doar bataie de joc? deci nu stiu ce sa fac ce decizie sa i-au chiar am nevoie de sfatul vostru foarte mult m-as multi ca imi veti da sfaturi, Funda! Astept.

Răspuns Câştigător
| Cleopa a răspuns:

In rpimul rand nu mai vorbi cu el daca e gelos, apoi cuvinte frumoase poate sa iti trimita oricine, iar pe net e foarte usor de pacalit fetele. apoi nu l-ai vazut, nu stii cum arata...acus te cheama la el si te trezesti ca esti prostituata... uita-te la documentare pe discovery sa vezi ce usor sunt pacalite fetele, sunt chemate la munca in strainatate, cand ajung le iau banii, telefonul si le trimit la prostituat, le bat daca nu fac bani si cel mai rau e ca sunt foarte multe fete care trimit alte fete la prostituat. nu avea incredere in cei de pe net! si de ce nu v-ati vazut? nu aveti facebook?

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Cineste este geloasa? Tu, pentru ca a condus-o pe fosta.Va pierdeti timpul si adolescenta, gandeste-te ca nu va puteti intalnii deloc, ce relatie mai este? Va chinuiti unul pe celalalt..sincera si eu am iubit la distanta si ne vedem rar, dar ne vedem! Si avem planuri de viitor impreuna, mai este 1-2 ani de asteptat. Avem ~ 1, 4 ani.

| nicusor19 a răspuns:

Buna angel70530 happy
Din cate am observat, esti o fata cu capul pe umeri.Dece spun asta? Nu o spun ca sa te complimentez ci o spun pentru ca intr-adevar ti-ai dat seama de anumite lucruri.
Te rog, lasa-ma sa te intreb "Esti sigura ca nu a stat la fosta acasa? din moment ce practic nu sunteti unul langa celalalt".
In primul da-mi voie sa te ajut sa deosebesti iubirea, de alte sentimente.
Cand o persoana incepe sa dezvolte anumite sentimente fata de alta persoana, fara ca acestia sa aiba posibilitatea de a se vedea, in cel mai bun caz se dezvolta un sentiment de atasament.Practic te atasezi de acea persoana,nu o iubesti!
Iubirea este sentimentul nascut dintr-o pasiune intensa a ambilor parteneri,care se formeaza prin petrecerea timpului impreuna si de asemenea se creeaza niste amintiri intr-e cele doua persoane.
In alt cuvant,putem descrie iubirea, ca fiind "Legamantul cel mai profund dintr-e un barbat si o femeie" (ma refer la iubirea adevarata).
Crezi ca un joc subtil de cuvinte, naste iubire? Eu cred ca nu! Totusi, timpul iti va arata adevarul.
Daca baiatul respectiv te iubea cu adevarat, iti facea o vizita s-au cauta alte metode sa va vedeti (mai ales ca am inteles, ca are si masina).
Iti doresc mult succes in continuare si sper sa faci alegerea cea mai potrivita!
"Acolo unde cuvintele tin loc la sentimente, va rasarii ura si dispret."

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că a făcut pentru tine doar o pasiune, atât, nimic mai mult. De ce? Pentru că un om, atât timp cât te iubește si... mai ales te respectă, nu aduce discuția de "fosta/fostele" iubiri. E denigrant...practic te pune in situații jenante. Mai urma să o laude și ar fi fost culmea nesimțirii!
Nu stiu daca e gelos, ori face pe gelosul, îmi face impresia ca e o persoană posesivă.
Da, poate exista iubire si pe internet (nu ma îndoiesc, orice e posibil, de ce nu?), dar la voi nu e iubire. Tu esti ușor contrariată, iar el un egoist sadea.

| ralukuu a răspuns:

Deci, in primul rand cred ca ar trebui sa il intrebi de ce te iubeste, in al doilea rand, de ce a petrecut-o pe asa zisa fosta a lui ...shi cum sa te iubeasca? fara sa te stie? eu nu cred in asta, daar depinde si cum se comporta cu tine. sper ca ti-am fost de ajutor! te salut! bafta!