| frusi a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutorul tau. am 16 ani si sunt cu un baiat de 22 de ani. suntem de 2 ani impreuna.eu sunt in Italia imi continui studiile si el este in Romania. ne certam tot timpul nu-i nici o zi sa nu ne certam si nu mai am incredere in el ce-mi zice. il iubesc foarte mult si el ma iubeste foarte mult mia arata asta de mai multe ori. si este foarte gelos daca merg undeva. tipa la mine. numa stiu ce sa mai fac ajutati-ma va rog. la un ras mai de folos dau funda.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Iubitul tau e foarte nesigur pe el,probabil are impresia ca hoarde intregi de baieti stau sa te pandeasca pe tine la toate colturile,sa-ti zambeasca si sa-ti vorbeasca!
Ar trebui sa aiba mai multa incredere in el si implicit,in tine,doar are dovezi clare ca-l iubesti.
Pe el,nu pe altul,pentru ca daca ai fi iubit un altul,nu rabdai atata gelozie zilnica!
Este complet imatur si se poarta ca un copil rasfatat,incearca initial sa-i explici(desi,in mod sigur ai facut-o de-o mie de ori),dar daca nu intelege,aplica-i tratamentul pe care ti-l aplica el tie,n-o sa-i strice.
Adica,in loc sa iti reproseze el si sa te intrebe unde ai fost,ce-ai facut si cu cine,intreaba-l tu,insistent,exact asa cum face el cu tine.
Si,cum nu va fi vinovat,vei vedea ca se va apara vehement si,in plus,va inceta sa te atace.
Numai ca,daca nu stii cum sa ii vorbesti,procedeul asta e foarte riscant,ati putea ajunge sa va certati atat de rau,incat sa hotarati brusc ca va despartiti!
Ceea ce nu cred ca vrei...
Oricum,trebuie sa-l faci sa inteleaga ca certurile zilnice va indeparteaza si va fac mai mult rau chiar decat distanta dintre voi!
Cei trei mii de km dintre voi,devin treizeci de mii,deodata...
E greu sa fii departe de omul iubit,e frustrant si sufocant,dar cand,in loc de o vorba buna si calda,te trezesti ca-ti darama si putinul curaj sa infrunti realitatea,neputinta pe care-o simti atinge forme alarmante!
Alt sfat n-am,stiu ca ti-e greu si-ti va fi in continuare.Dar stai si judeca la rece, fa-ti planul, incearca cu binele, incearca cu raul, dar schimba situatia asta.
Be smart!

6 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Certurile acestea sunt normale, din cauza distantei. Acum sunt atatea chestii (fb, viber) etc in care puteti vorbii non stop, incearca sa mai lasi si tu de la tine si propune-i sa vina sa iti faca o vizita sau invers, aveti nevoie happy! Baftaa

| neutrino a răspuns:

Nu am inteles, de ce-ti trebuie tie stapan?

| h3r a răspuns:

Nu sărim din plăcere pentru că el e major și tu minoră, dar ce-a fost în capul tău la 14 ani?! Te-a prostit cum a vrut el, acum tu ai ajuns dependentă de el iar dânsul fix o durere are. Dacă erai sigură de iubirea lui nu postai întrebarea asta, întreabă-te singură!
Voi v-o faceți...și nu vă mai potoliți!

Răspuns utilizator avertizat
| DanyelFSN1 a răspuns:

Pai stii dc, pentru ca sunteti departati, si el ar vrea sa fii langa el acolo de asta va c`am certatisad

| frusi explică (pentru DanyelFSN1):

Da imi zice asta de mai multe ori. de la distanta asta pe care o avem eu nu prea mai am incredere in el.la noi e mare dragoste.happy