| Mariaaaaa02 a întrebat:

Buna tuturor am o mare intrebare, sa zic si eu.
Da, sunt destul de "mare" am 24 de ani dar...nu stiu ce sa fac...in privinta asta
Bun... Iubesc si nu sunt iubita, apreciata. iubesc prea mult, sunt cu un baiat de vreo 25 de ani,si simt ca nu e ceea ce am nevoie,nu ma merita,nu vreau sa insir,imi greseste foarte mult, este egoist, dar totodata e si indiferent.cateva chestii sa dau exemplu,pe scurt:am iesit intr-o seara intr-un club/pub,pe fata se uita insistent la o alta fata,o urmarea din priviri,cu mine langa el,a cautat-o pe fb (prin pozele club-ului)a gasit-o i-a dat add,am trecut cu vederea,cand e cu prietenii lui si eu cu el,e distant cu mine,si ma doare,pentru ca vad la alte cupluri din grupul nostru,cum se tin de mana cu se mai pupicesc,sa spun,tot timpul eu il sun,el nu prea ma suna,da mesaje,ce ma doare sunt zile cand nu ma intreaba ce fac,daca mie bine daca mie rau,daca sunt ok,asta la telefon,prin mesaje,el iese in oras doar daca ies si un amic de-al lui,daca nu iese acel amic,nu iese cu mine, sa ne vedem, au fost cateva luni.in care nu ne vedeam decat in weekend,in timpul saptamanii,nu,pentru ca amandoi muncim,dar eu ii spuneam ca mi-e dor de el.Ce ma doare cel mai tare,e ca l-am invitat de multe ori sa vina pe la rudele mele,sa iesim,cu rudele mele,la masa,ca in familie,m-a refuzat tot timpul,da ma dor chestiile astea,si sunt mai multe.dar e tare greu cand il iubesti si nu stii ce sa faci pentru a ti se arata dragostea din partea celuilalt,toata lumea mi-a spus ca sunt frumoasa fata de el,ca trebuie sa il las,ca se vede de la o posta ca pierd timpul cu el,ca nu tine la mine,ideea e ca am deschis ochii,dar e greu. Vreau un raspuns la intrebarea il iubesc si dar vreau sa ma despart el, cum fac? doar sa nu imi fie asa greu, Multumesc FUNDAAAAA

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Am citit Intrebarea ta de mai multe ori ca sa nu omit ceva sau ca nu cumva sa inteleg gresit. Dragostea si Iubirea nu au treaba cu varsta, ba din contra ca la varste mai mari e si mai dureros cand vine vb de asa ceva.La 23-24-25 de Ani incepi sa te gandesti la lucruri serioase, nu iti mai arde de tampenii ca la 18 Ani si ajungi sa te doara foarte tare daca tu te implici intr-o Relatie Serioasa iar celalt e nepasator sa nu are chef de asa ceva.Bine ca aici fiecare Baiat e in felu sau. Baietii incearca sa incerce cat de mult se poate pana la Casatorie si cum dupa ce treci de o anumita varsta te indrepti catre asa ceva fara sa vrei, te gandesti ca poate mai incerci si tu ceva cu una sau cu alta fara sa afle Iubita.Pt Multi Casatoria e un fel de incetare a tot ce tine de Iubiri secrete si aventuri si asa si trebuie sa fie. Spui ca Iubitu tau evita sa vina sa se vada cu ai tai, pai e posibil sa se gandeasca, ca o asa intalnire ar cam grabii lucrurile spre acest lucru. Poate ca asa gandeste el si vrea sa o lase mai moale.Se poate sa nu aiba planuri cu tine legate de asta, sau sa aiba anumite retineri cand vine vb de intalnirea cu ai tai. Unii Membrii ai Familiei tind sa devina cam bagaciosi si sa aduca tot felul de Intrebari care poate pe el l-ar deranja sau nu ar vrea sa vb despre acele lucruri.Iti spun asta pentru ca stiu ce vb, cand vine vb de asa ceva.Acum ca vb ca intre Persoane Mature crezi ca daca se uita dupa aia acolo in Club sau ca a cautat-o sa ii dea Add e ceva serios? Bine ca nu trebuie sa se comporte asa, pentru ca e lipsa de respect si demnitate, dar poate ca i se parea cunosctua tipa, mai sti? Ai vb cu el despre asta, poate e vreo cunostina mai veche sau vreo ruda pe care nu a mai vazut-o de mult. Poate ca ii aducea aminte ce cineva.Inca ceva -Una e sa ai o noapte cu o fata din club si alta e sa Iubiesti.El Tine la tine si chiar daca se uita dupa aia, era doar atractie. Iubirea o ai numai pentru Prietena ta.Inima ta e a ei.Asa e cu Barbatii se uita ca deh, dar asta nu inseamna ca vrea sa se si f*** cu aia.Momentele Romantice care ti se par tie ca nu le mai aveti e Posibil sa fi aparut datorita unor nemultumiri, sau din nebagare de seama.Tie si se pare ca nu ai parte de asa ceva, pe cand el poate nici nu observa asta.Vb cu el si adu-i la vedere asta.Barbatii au momente in care cred ca se poarta cel mai Dulce cu Iubita dar ea gandeste altfel.Pt a incerca sa trezesti Romantismul acela trebuie sa merge-ti undeva, la Munte sa petrece-ti doar voi, si cand o sa te intorci de acolo o sa se schimbe tot. Singurei si intr-un cadru Romantic poti sa vb despre tot ce te deranjeaza dar asculta ce are de zis si el pentru ca de asta e Bine sa asculti si parerea celuilalt.In alta ordine de Idei trebuie sa vb foarte serios cu el pentru ca aveti o Varsta.Lumea spune aia, dar tu stai cu Lumea? Poate ma faci si pe mine sa intelg cum vine asta cu Frumusetea.pai de cand trebuie sa fie Baiatu la fel de Frumos ca fata? Barbatii asa sunt ei, Ideal e sa fie ce cauti tu si sa Tina la Tine.Barbatii nu au in corp acei Hormonii cum aveti voi pentru a avea un Ten Perfect sau sa aiba trasaturi Dragute.Ideea e ca ei Iubesc cu Inima, dar nu toti fac asta.Fiecare are Prb si urcari si coborasuri dar gandeste-te ca aveti atatea Momente Impreuna si ca nu trebuie sa procedezi asa. Clipe care sunt de o Intensitate greu de uitat si nu poti sa treci peste asta.Eu iti dau in Sfat:Incearca sa mergi cu el undeva sau sa creezi un cadru placut si apoi sa aduci in disutie tot ce te supara fara ocolisuri, pentru ca si el are ceva de spus te asigur.Incearca sa lupti pe ca asa e normal sa faci Intr-o Relatie.

| Mariaaaaa02 explică (pentru Danysan):

Wow Dansysan,am citit raspunsul tau si iti multumesc,da,probabil a intervenit si monotonia,nu am mai fost cam de multicel amandoi plecati,o scurta vacanta excursie de o zi doua,dar ideea e ca eu nu am putut sa insir tot,eu am incercat sa discut cu el,ca vreau afectiune sa imi arate ca ma iubeste,nu intr-un cadru lux, imi de ajuns sa ma ia imbrate si sa ma sarute si sa mi spuna ca ma iubeste asta nu a facut-o niciodata, eu i-am spus prima te iubesc, tot timpul.e chestia ca e vreau sa petrec mai mult timp cu el, dar el pur si simplu e nepasator.si cu frumusetea vb vine,eu caut mult frumusetea interioara,nu am avut parte de afectiune nadejde in familie si tanjesc dupa ea,iar ce am mai spus mai cu familia, era ca el ma refuza sa iasa cu mine cu surorile mele la un suc, cu cumnatii in familie, in fine, iti multumesc mult pentru raspuns!

| Danysan a răspuns (pentru Mariaaaaa02):

Incearca sa faci ce ti-am spus si poate o sa se schimbe treaba.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

M-am lamurit inainte sa ajung la jumatatea foiletonului. Scuza-ma de duritatea raspunsului, dar asta este adevarul: esti roata de rezerva, umbrela pentru vreme rea, plapuma pentru noptile friguroase si doar atat. straight face
Iti faci bagajele si iesi pe usa, fara sa te uiti inapoi. Te-ai lasat folosita prea mult.
Inca ceva, ai spus ca nici nu vrea sa auda sa se intalneasca cu neamurile tale, pai nu-i destul de clar? Omul nu-i interesat de tine, nu te vede ca pe o potentiala sotie, atunci pentru ce iti mai pierzi vremea?

| manuel72 a răspuns:

Raspunde cu aceeasi moneda, raceste-te, distanteaza-te si mai ales exclude-l din activitatile tale.

| Mariaaaaa02 explică (pentru manuel72):

Asta si fac in ultima perioada sad...

| manuel72 a răspuns (pentru Mariaaaaa02):

In cazul asta esti pe drumul cel bun.Nu mai innoda relatia asta care si-asa o vad cam trasa de par.Cauta ceva pe gustul tau care sa-ti ocupe tot timpul.Ma refer la un tip, evident.

| cipi90 a răspuns:

Poate si el te iubeste dar nu stie sa arate asta! Stii cum se spune,dragostea se simte, nu se spune, iar tu stii cel mai bine daca are sau nu sentimente pentru tine! Daca spui ca vrei sa te desparti de el, cel mai simplu sa nu suferi foarte mult ar fi sa gasesti pe altcineva! Si pana la urma, de ce sa suferi daca el nu iti da niciun motiv prin care sa-ti arate ca merita iubirea ta? Gandeste simplu: "Nu ma merita!"

| Mariaaaaa02 explică (pentru cipi90):

Da pai asa gandesc in ultima perioada decate ori am avut ocazia, cand l am prins mai binedispus am incercat saa vorbesc cu el despre relatia noastra a dat o la intors ba chiar gasea cate ceva de facut. Si nu ma asculta. Nu era asa la inceput stie sa isi exprime sentimentle doar ca acum, nu il mai recunosc, ba in ultima erioada imi scoate ochii ca imi ia o apa plata.asta e se va racii dupa caecare pe drumul lui

| Mariaaaaa02 explică:

Rectific de 2 ani suntem impreuna happy