| MadrYx a întrebat:

Buna tuturor!
Am o mica problema cu prietena, poate gasesc la voi niste sfaturi big grin
Acum am trecut a 10-a, ea fiind in clasa cu mine, deci 1 an am fost in aceeasi clasa.Problema e ca, de fiecare data cand iesim doar noi 2, doar eu vorbesc...eu nu zice abs nimic,doar asculta,daca o intreb cv,imi da raspunsuri scurte.
Asa ca, cred si eu frate ca nu mai avem ce sa vorbim, ca se epuizeaza subiectele daca numai eu vorbesc...De aia zic, nu poti sa spui ca nu ma cunoaste suficient incat sa vorbeasca si ea, desi ea in claa e si mai tacuta...asa e ea.
Pe skype cand vbim e altceva, avem ce vorbi, dar imi raspunde la interval de 5 min straight face Ea zice ca se mai uita pe youtube
De aia incep sa cred ca ma evita, nu stiu ce sa zic...cand ne sarutam, ce-i drept, ea chiar pune pasiune..in ritmul asta, daca mai suntem impreuna si peste 2 saptamani, e bine...

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Probabil o avea emotii sau ii place sa te asculte, insa vorbeste cu ea si spune-i deschis tot ce ai pe inima. Numai ea stie adevarul. Spune-i sa vorbeasca si ea, ca esti dispus sa asculti orice spune, oricand. Nu mi se pare normal sa fie asa inchisa, mai ales ca sunteti colegi. Spune-i sa fie deschisa asa cum este din punct de vedere sentimental.
La o prietena nu poti gasi numai o iubita, ci si o prietena adevarata. Fa-o sa rada si gasiti cat mai multe puncte comune (nu numai legate de iubire). Bafta :*

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Am crezut ca ai o intrebare. Ea stie sa iubeasca. In dragoste nu-i nevoie de multa vorba.

| Youcandoit a răspuns:

Ma poate asa e ea mai timida daca zici ca in clasa e si mai tacuta, dar daca te ingrijoreaza asa de tare de ce nu ii spui ce creze si asa scapi de indoieli? Succeshappy