| WarHammer02 a întrebat:

Am sa zic pe scurt povestea mea in urma cu 4 luni prietena mea s-a despartit de mine dupa 1 an si 6 luni de relatie in care mi-am pus sentimente,timp,sperante,vise si suflet apoi intr-o zi(luna iulie) ea mi-a spus intr-o zi ca e nehotarata sa mearga mai departe cu relatia,ca nu e sigura daca va merge si ca mai bine ar fi sa ne despartim,. toate astea fara sa imi dea vreun semn inainte sa devina mai rece mai retrasa pur si simplu mi-a spus asta intr-o zi, azi te iubesc maine te uras ceva de genul, eu am incercat sa o fac sa vada partea buna a lucrurilor ca o iubesc si ca peste cateva luni voi pleca si vom sta impreuna dar toatea astea au dus la nervi si jigniri din partea ei apoi si din partea mea(mai multe din partea ei) Am incercat sa ramanem amici dar nu sa putut...si am decis sa o las iar acum am auzit ca ea vorbeste cu un timp din Bucuresti doar pe fb vorbesc, faza e ca nu stiu cum sa trec peste simt ca mor imi e dor de ea am 21 de ani dar pot spune ca langa ea ma simteam bine as vrea sa vina inapoi sa vorbesc cu ea nu cred ca e o idee buna voi primi indiferenta din partea ei sau alte jigniri sau nimic iar ea nu stiu daca ma cauta pentru ca e foarte orgolioasa, nu stiu ce sa fac, ma gandesc mereu la ea la noi imi vin in cap tot felul de amintiri as vrea un sfat sa mai incerc ceva mai tarziu sa incerc sa fim prieteni sa o las o perioada nu am mai vb cu ea de 2 luni as vrea un sfat daca cineva mai trece prin ce trec eu. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| deutssa1 a răspuns:

Asta a insemnat ca nu a fost potrivita pentru tine si daca esti o persoana buna, Dumnezeu stie asta si iti va da ceea ce meriti dupa sufletul tau si cand te astepti mai putin va veni si o ''minune'' tu trebuie sa iti vezi de viata si sa accepti ideea ca nu era ceaa ce iti trebuie

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cea fost intre voi acum este istorie. Acum fiecare sunteti pe un nou drum si trebuie sa accepti idea ca...a fost si nu va mai fi cu tine.

| AlaturideIngeri a răspuns:

Hei.Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat sad
Din ce ai scris,chiar pari o persoana buna,cu o inima mare si e pacat ca ti s-a intamplat asta,dar trebuie sa privesti si partea buna a lucrurilor, mai bine ca s-a intamplat acum decat mai tarziu.
Intr-un fel e de apreciat ca ti-a spus ca nu vede un viitor al acestei relatii, putea sa nu zica nimic, sa te insele si mai apoi sa te lase si poate ca atunci era mult mai greu decat acum.
Esti tanar, ai doar 21 de ani, esti la inceputul vietii, mai ai multe de trait si de experimentat, nu trebuie sa fii suparat pentru ce ti s-a intamplat.
Nu cred ca ar fi o ideea prea buna sa incerci sa o cauti, iti faci rau cu mana ta.Incearca sa treci peste, incearca sa accepti situatia si sa mergi mai departe.
Sper sa fii bine si sa poti sa treci cat mai repede peste! happy

| WarHammer02 explică (pentru AlaturideIngeri):

Hei,mersi pentru raspuns faza e ca eu chiar tineam enorm de mult la ea dar inca nu pot sa inteleg cum o persoana azi iti poate zice ca te iubeste enorm si maine ca nu te mai iubeste(o fii zodia devina era zodia balanta) iar dupa apoximativ o luna sa vorbeasca deja cu altcineva si sa ma jigneasca in halul ala sad Foarte urat din partea ei eu i-as fii facut niciodata asta chiar o vedeam langa mine pentru totdeauna.