| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Daca mi-ati putea da un sfat as fi tare recunoscator.Am facut petting cu prietena mea ( eu ejaculasem m-am spalat pe maini si i-am introdus degetul) si asta a fost tot nimic altceva nu ne-am atins organele.A doua zi i-a venit menstruatia(23 iulie) normal 4 zile cu dureri mari ca de obicei. Dupa o saptamana a inceput sa o doara burta si stomacul mai ales epigastrul parca o rodea ceva inauntru(durerile se calmau cateva ore dupa ce i punea perfuzie) a fost la medic nu i-a gasit nimic (i-a facut toate analizele ekg, raze etc)avea doar colecist malformat si lame de lichid intre diafragma si ficat parca dar doctorul a spus ca nu e grav ca e normal la fetele tinere. Avea mereu burta si stomacul umflate, Durerile au trecut..asa cum au venit ..si in 21 august i-a venit menstruatia 4 zile dar putin cantitativ (1 zi cu cheaguri dureri foarte mari, 2 zi mai putin curgea doar dimineata sau cand facea efort fizic spre seara se oprea.3 zi mai mult dar tot destul de putin comparativ cu ce i curge de obicei.si a 4 zi la fel de putin cateva picaturi desi necesita absorbant intr-o zi umplea aprox. jumate )in a 5 zi de menstruatie i curgea doar putin maro ca si cum se termina si a fost la ginecolog i-a gasit un chist pe ovarul drept (pe ea o mai intepa uneori in ovare dar de scurta durata )si i-a dat antiocon. yasmin si i-a facut un test hcg din urina care a iesit negativ (prietena mea avea fix 5 saptamani in ziua aia cand plecase la ginecolog )a spus ca nu are cum sa fie insarcinata daca nu a existat contact sexual doar.ce facuseram noi. Sunt 8 saptamani de atunci si are burta umflata dimineata e plata dar se umfla ziua mai ales seara si uneori are gaze dar nu intelege de ce o are umflata in fiecare zi nu o doare deloc. Acum o dor sanii ca si cum trebuie sa ii vina ...Ne temem de o sarcina. orice raspuns serios e binevenit.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o si doar ai introdus degetul nu are cum sa fie insarcinata, Pentru ca ea sa poata sa ramana insarcinata este nevoie de spermatozoizi care sa ajunga in ovul. Stii cati spermatozoizi exista in sperma in mod normal? Peste 100 000 000. Din astia uneori este posibil ca niciunul sa nu ajunga in ovul. Daca te-ai spalat pe maini si nu te-ai spalat cum trebuie probabil ai avut sub 50, ca sa nu mai mentionez faptul ca probabil te-ai uscat pe maini dupa, iar sperma nu rezista in mediu uscat, nu ai avut niciun spermatozoid pe maini. Data viitoare crede sfatul doctorului pentru ca stie ce spune, nu mai intreba aici.
Discomfortul prietenei tale este din cauza chisturilor si problemelor pe care le are la ovare, iar durerea de sani poate sa fie din cauza anticonceptionalelor.

| whatevernew a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Multumesc mult pentru raspuns..nu a luat inca anticonceptionalele asteapta sa ii vina din nou menstruatia sa speram ca va fi bine.Ne-am speriat foarte tare din cauza asa zisei menstruatii pe care a avut-o dar in cantitate putina.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca a venit ciclu cum naiba sa fi ramas gravida, tu macar sti cei ciclu informeaza-te

| whatevernew a răspuns (pentru RAY):

Pai m-am informat si ciclul din cate stiu e perioada de 28 de zile iar menstruatia e perioada in care sangereaza de3-4 zile.Deci da m-am informat iar tu nu poti spune ca '' a venit ciclul ci i-a venit menstruatia ''.Si am intrebat deoarece a fost foarte putina cantitatea si ne temeam sa nu fie menstruatie peste sarcina. Oricum merci pentru raspuns.O zi faina!

| RAY a răspuns (pentru whatevernew):

Nu,ciclu este curatarea organismului de ovul asta este cauza a ramane gravida pe timp de ciclu e imposibil, fertilitatea este doar la jumatatea ciclului cand se elibereaza un ovul mostenit de la nastere un numar finit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi fara grija, atata timp cat nu ai penetrat-o nu are cum sa fie insarcinata, sunt simple balonari, sa mearga la medic pentru asa ceva

Răspuns utilizator avertizat
| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Ba da sunteti fenomenali cu paranoia asta aici pe TPU cu sarcina asta, o sa ajungeti sa intrebati in *** daca poti ramane gravida o tipa daca te-ai masturbat gandindu-te la ea. da-o in **** ma-si de treaba daca si ginecologu zice ca nu are nimic cum crezi ca putem noi sa stim mai bine? crezi ca avem sateliti indreptati spre uteru aleia? sunt zeci de cauze chirurgicale de dureri abdominale difuze si alte sute de cauze medicale asa ca nu mai veniti cu intrebari idioate aici.

| miru20cmrecords a răspuns:

Nare cum sa fie insarcinata.