| ℓσνє a întrebat:

Buna tuturor.

O sa trec direct la subiect.
Imi place de un baiat care la inceput mi s`a parut un fraier care flirta cu mine. In timp am inceput sa tin la el... adica il ajutam la teste mereu si gaseam lucruri in comun. Nu stiu daca ma place, asta vroiam sa va intreb. Am primit si niste semne : in ore se intoarce la mine si se uita la mine fara nici un sens, imi ridica lucrurile de pe jos daca am scapat ceva sau ma apara in fata altor baieti. Oare MA PLACE? A fost acum cateva zile o intamplare destul de ciudata, eram singuri, eu am vrut sa merg la baie(la scoala, eram la sedinta) si el m`a oprit. Eu l`am intrebat ce este si el decat s`a uitat in ochii mei (are ochii verzi; x; x). Apoi mi-a pus o intrebare ciudata : porti sutien? laughing. Parintii nu sunt de acord cu un iubit, nici eu un vreau unul. Dar mi se pare ca ultima intrebare a fost cam intima. mai ales ca vroia sa ma sarute dar eu m`am oprit si am plecat. Intrebarea este decat daca ma place. As dori niste sfaturi. Dau fundita happy
Sau sa ne apropiem mai mult, nu iubiti, doar prieteni mai buni. Multumesc!winking

Răspuns Câştigător
| Barblaster a răspuns:

Nu stiu cum sa iti explic...
Daca te apropri doar un centimetru mai mult, veti devenii cum spui tu "iubiti"

Din ce ai zis, el ori e un mistocar, ori e nebun dupa tine. Din cate am inteles este cam reciproc.
Daca nu vrei sa amanuntesc iti zic in doua opinii
-Daca vrei sa fi impreuna cu el, nu este deloc greu.Intreaba-l doar si te pot asigura ca va zice da(daca tot ce ai spus e adevarat)
-Daca nu vrei, incearca sa-l mai ignori.De exemplu spuneati ca il ajuta-i la teste, poti sa nu-l mai ajuti, sa clarifici mesajul de la distanta
-Daca vrei doar sa fiti prieten mai buni, continua sa te comporti fix cum te comportai pana in momentul de fata.Altfel spus, nu te schimba, se va schimba el.

1 răspuns:
| lolly a răspuns:

Draga.Presupun ca daca ai peste 12 ani este suficient de matura sa ai un prietenas(de varsta ta). Nu conteaza ce spun parintii, pentru ca tu stai cu el, nu parintii tai! Da e normal sa-ti vezi de scoala, si sa ai un prieten dar nimic mai mult.(mai serios).