| dobo a întrebat:

Buna va rog sa ma ajutati cu un sfat.sunt cu un baiat deja de mult timp odata l-am intrebat ce va fi daca o sa ramin insarcinata el mi-a zis ca acum nu isi doreste un copil ca e prea devreme.acum sunt insarcinata si imi este frica s-ai spun fiindca sunt sigura ca imi va spune sa fac avort, dar eu asta nu vreau.si nu stiu ce sa fac si cum s-ai spun.tin foarte mult la el si nu vreau sa-l pierd, dar nici nu vreau sa fac avort.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao.
Cel mai bine este sa vorbesti cu el.Gandeste-te ca la un moment dat tot se va vedea burtica si ce o sa faci? O sa reactioneze poate mai urat.
SPune-i ca esti insarcinata, ca iti doresti foarte mult acest copil si ca, infiderent de raspunsul pe care ti-l va da, il vei pastra!
Daca te iubeste cu adevarat si se gandeste si la tine, te va sustine si in final, va fi alaturi de tine, chiar daca el nu si-l dorea acum.

Nu face avort! E un pacat foarte mare si nu te lasa influentata.Copilul nu are nicio vina.
O zi frumoasa si curaj!
O sa fie bine happy

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Eu cred ca ti-ai dorit tu sa ramai insarcinata doar ca sa-l poti tine pe el langa tine.
Asta reiese din intrebarea ta.
Intr-o zi,curand,cand il vezi in toane bune, trebuie sa-i spui ca ai ceva sa-i zici.
Si ii dai vestea ca ai ramas insarcinata si ca nu iti doresti sa faci avort. Ca nu esti de acord sa omori un suflet nevinovat, si ca daca el nu e de acord sa pastrezi copilul.tu o sa te desparti de el si o sa-ti cresti copilul singura.
Apoi pleci!
Asa ii dai timp sa-si puna ordine in ganduri, sa vada ce are de facut.
Bafta!
Si spune-i, e cel mai bine!

| dobo explică (pentru NoSmile):

Pentru sfat mersi.dar ce contine in chestia ca eu mi-am dorit sa ramin insarcinata te gresesti nu am pentru ce il tine linga mine daca nu ma iubeste.

| GuessWho a răspuns:

Trebuia intai sa mentionezi varsta ta.
Stii tu cum,barbati sunt peste tot,dar copii. faci un avort, iar urmatorul se va naste cu probleme.
spune-i ca esti insarcinata, mai bine-i spui tu decat sa vada singur.
Daca te iubeste va ramane alaturi de tine si va uita c-a spus ca nu e pregatit.
Vestea ca va fi tatic ar trebui sa-l sensibilizeze.
Si nu uita, daca te impinge spre avort, nu te iubeste asa cum nu iubeste nici copilul care prefera sa-l omoare stiind ca e al lui.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui, oricum in scurt timp se va observa. Poate pus in fata faptului implinit isi va schimba parerea, sau cel putin isi va asuma responsabilitatea. Bafta si sarcina usoara!

| anamimanonim a răspuns:

Spune-i, oricum o sa afle mai devreme sau mai tarziu.