| loreennn44 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.Acum 2 luni m-am hotarat sa imi incep viata sexuala. Eu si iubitul meu am decis ca fiecare contact sexual sa fie protejat (prezervativ) deorece ne e frica de o posibila sarcina. Eu sunt Foarte stresata in ultimul timp din cauza acestui gand, ca as putea fi insarcinata.Insa am avut doar 3 contacte sexuale iar prezervativele le-am verificat eu personal si nu erau sparte.Mi-am facut 3 teste de sarcina,toate au iesit negative,menstruatia mi-a venit in fiecare luna,insa am cateva dureri de spate si putine greturi(greturile am inteles ca pot fi si de la stres ).Ce credeti, este vorba de vreo sarcina?

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Sa nu fi paranoica, daca te protejezi sansa sa ramai gravida este redusa! In viata sunt si riscuri pe care trebuie sa ti le asumi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te ai protejat, ai facut teste si ai mai avut si menstruatie e clar ca nu ai cum sa fii insarcinata. E bine ca esti atenta dar nu da in paranoia.

| Versace_Geany_1993 a răspuns:

N-ai cum sa ramin insarcinata daca folosesti prezervativu, asa daca iti vine ciclu no sa rami gravida ..sau nu esti,, zis. incerca sa fi mai dusa de val nu mai pune toate la cap..eu am facut un bebe la 17 ani cu nevasta, si asta e s-a intamplat si acu sunt tot vu ia,, o zi buna

| loreennn44 explică (pentru Versace_Geany_1993):

Problema e ca noi nu ne dorim un copil de la varsta asta ..si din aceasta cauza sunt asa stresata.

| loreennn44 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri ..Si da chai sunt paranoica.Tot timpul am stat cu aceasta frica, sper sa imi revin si sa nu ma mai gandesc la acest lucru

| loreennn44 explică:

Si ceea ce nu inteleg este ..de ce am starea asta..Cateodata parca simt ca am o gramada de simptome pe care le are o gravida, nici nu prea dorm. Este din cauza stresului?

| Versace_Geany_1993 a răspuns (pentru loreennn44):

Daca ai ramas./sau rami insarcina si nu vrei copilu e ft simplu faci avort si gata