| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb cevahappy. Mie inca imi place de fosutl meu prieten si nu stiu cum sa ma impac cu el... Am fost vorbit cu un amic de al meu si mi-a zis ca sa fiu cum el ar trebui sa il fac gelos si mi-a zis ca sa ii zic ca stau cu el adica cu acel amic si asa l-as face gelos. Amicul meu mi-a zis ca a vb cu el si asa si a zis sa stea q mine doar pentru a avea contactii sexuale q mine si dupa aia sa ma lase dar el a zis ca nu vrea numa atata. El vrea o relatie serioasa. Fostul meu prieten este cam timid. totusi eu nu cam sunt de parere ca va fi ceva dar totusi am zis ca incerc.Credeti ca daca voi face asa voi din nou cu el?
dati raspunsuri
multumesc:*

3 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Salutare. Formularea "Am fost vorbit" nu este corectă. În română se spune doar Am vorbit. Se înțelege că e vorba de ceva din trecut, nu e nevoie și de fost.
Nu cred că e bine să faci joculețe de astea, lumea nu mai înțelege nimic, săracul băiat zice că ba vrei să fii cu el, ba cu prietenul lui. Fii sinceră, dacă vrei să fii cu el încearcă. Nimeni nu poate face asta pentru tine și ferește-te de ajutorul oamenilor "bine intenționați".

| fetitza a răspuns:

Eu cred ca "amicului" tau ii place de tine, te sfatuiesc sa nu te mai iei dupa nimeni ci sa vorbesti tu fata in fata cu fostul tau prieten si sa clarificati situatia, poate va puteti relua relatia fara copilarisme din astea cu gelozia s-asa laughing multa bafta
pupiciiiiii

| AnxSummer a răspuns:

Buna! si eu sunt o situatie asemanatoare. nu e nevoie sa-l faci gelos. poti sa-l suni, si sa-i spui sa va vedeti, si sa mai vorbiti despre voi, trecutul petrecut impreuna, sa radeti de momentele astea, si asa sigur o sa incepeti sa va apropiati. sunt cel putin 90% sigura ca o sa mearga. eu maine voi incerca, si TREBUIE sa meargabig grin succeswinking