| Emilia23 a întrebat:

Vreau sa va spun povestea mea si sa imi dati niste sfaturi. Am 17 ani, el 18, suntem impreuna de doi ani, nu ne-am inteles deloc de la inceput dar mereu ne-am certat si ne-am impacat.Am mai fost cu un baiat cand eram certata cu el dar nu a durat mult pentru ca ne impacasem. Vara trecuta si-a batut joc de mine, a stat cu prietena mea si cu inca o fata, in timp ce era cu mine, ne-am impacat si atunci. Anul acesta ne-am inteles ceva mai bine, prin ianuarie am facut dragoste, eram virgina, am avut incredere in el caci imi spunea ca ma iubeste si asa era ma iubea. si acum ma iubeste, cred si eu il iubesc foarte mult. Acum vara a ineput sa isi bata iar joc de mine, se da la multe fete, mi-a zis in fata de fata cu alta fata ca ii place de ea si ca numai vrea sa fie cu mine, ma face de ras la toata lumea. Dupa vine la mine si imi spune ca eu sunt a lui orice ar fi, si ca nu ne despartim noi. Dar eu numai suport asa, nu imi place vreau sa il uit sa nu il mai bag in seama deloc, sa il tratez cu indiferenta. Dar nu pot ma gandesc ca am facut dragoste cu el si dupa daca stau cu alt baiat ma face panarama. regret nespus de mult ca am facut dragoste cu el. Nu stiu daca merita sa stau cu el dupa cate imi face pentru asta. Da-ti-mi niste sfaturi, va rog.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu esti panarama daca iti cauti un baiat mai bun, mai simtit. Dimpotriva, panarama esti daca te mai insotesti cu asta. Adica, cine iese cu o panarama, risca sa se faca de panarama.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu o sa scapi de probleme pana cand o sa realizezi ca el chiar nu te iubeste. Te-a inselat, deci clar nu poate fi vorba de iubire.
Logic ca nu merita sa mai ramai cu el. De fapt, nu a meritat niciodata.
Acum nu iti ramane decat sa te desparti de el si sa iti asumi consecintele naivitatii tale. Nu te va face nimeni panarama daca o sa inveti sa fi mai matura si sa te respecti!

| maria999 a răspuns:

Da-mi mesaj te rog pe privat, trebuie sa vorbim o sa te ajut cat pot de mult, dar trebuie neaptrat sa iti spun si povestea mea cat de cat asemanatoare.

| neutrino a răspuns:

El iti spune adevarul, tu il accepti sau nu. Faptul ca tu ai dorit sa faci primul sex cu el este strict problema ta si nu-ti da dreptul la alte pretentii, gen sa te si iubeasca si sa mai stea cu tine. Sex, insa, da, va mai face cu tine! Tu esti singura in masura sa spui daca se merita sau nu.

| AlexandraCris a răspuns:

În primul rând, atunci când un băiat îşi înşeală iubita, nu dă dovadă de bărbăţiewinking. În al doilea rând, mie nu mi se pare că te-ar iubi. Fără supărare. Când un băiat iubeşte o fată ar face absolut orice pentru ea şi pentru ca relaţia lor să ţină. Te-ai lăsat păcălite. Poate şi din cauză că tu chiar îl iubeai. De asta e bine, ca la începutul relaţiei, să nu pui atât de mult suflet. Unui băiat îi e de ajuns să ştie că îl iubeşti ca să creadă că îşi poate permite să se joace cu mintea şi cu sentimentele tale. Exact aşa a procedat şi el. Până a obţinut ce a vrut: să se culce cu tine.
Fă cunoştinţă cu băieţi noi... Poate reuşeşti să îţi faci sentimente pentru altul care chiar te merită. Şi nu mai fi aşa credulă. Nu te lăsa uşor. Şi să nu îţi pese ce zice el. Aţi făcut dragoste în ianuarie. Suntem la sfârşitul lui iulie. Dacă el te-a înşelat de atâtea ori în timpul relaţiei şi dacă el s-a jucat atât de mult cu sentimentele tale, despărţiţi-vă. Altfel vei avea mai mult de suferit. Ştiu că este greu. E doar un sfat. Dacă vrei îl urmezi, dacă nu, nu. E dreptul tău să alegi. Plus că el are de pierdut, nu tu. Sigur îi va părea rău apoi, când te va vedea fericită cu altul.
Sau încearcă să discuţi cu el despre asta. Spune-i ce te deranjează. Deşi nu ştiu dacă va funcţiona. Pentru că dacă nu mai ţine la tine, nu îi va păsa.
Succes! happy

| bbu2eugen a răspuns:

Sincer este un nesimtit. Nu este ok ce face. urat din partea lui sa te trateze asa. Eu zic sa termini cu el si sa l lasi in pace pentru ca asa nu ajungi nicaieri si te distruge draguta psihic.

| Lamborghiniasx a răspuns:

Sincer sa fiu ai facut o treaba foarte complicata!

| 구미호 a răspuns:

Asemanator si la mine...sunt multi baieti asa.Eu spun sa va despartiti, sa nu mai vorbiti.

Prin ceea ce face da dovada de lipsa de maturitate, barbatie. Tu nu mai trebuie sa iei deloc in considerare vorbele pe care ti le spune, atunci cand te face panarama o face doar pentru simplul fapt ca stie ca te deranjeaza si ca asa te are la mana, te manipuleaza intr-un fel. E clar ca nu a meritat sa iti ia virginitatea, lucru pretios pentru o fata, sau cel putin asa ar trebui sa fie. Sfatul meu e sa rupi orice fel de legatura cu el (trebuia sa o faci de cand te insela cu alte fete, inainte sa faceti dragoste) e pacat sa suferi pentru cineva care nu merita. Atunci cand iubesti nu inseli, faza cum ca ti-a spus de fata cu o alta fata ca nu te mai iubeste si ca ii place de ea ar trebui sa iti dea mult de gandit.

E clar ca tu il iubesti, dar nu crezi ca sunt baieti care te-ar pretui cu adevarat? Sunt, o gramada. Baftawinking