| anonim_4396 a întrebat:

Buna`. love struck am si eu o intrebare`. ma gandesc ca peste cativa ani imi voi incepe viata sexuala. >: si ma gandeam... cum e sa o faci? adica nu iti este rusine sa te dezbraci in fata partenerului. >:" de ceva timp imi pun intrebarea asta si... nu stiu. thinking cred ca imi va fi rusine de partener. voi ce ziceti? big hug funda si voturi. paa. kiss

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,ai sa vezi cum e la momentul potrivit...inceperea vietii sexuale iti aduce multa placere dar si multa suferinta in cazul in care nu esti pregatita pentru acest pas si nu esti informata corespunzator.
Prima data se poate sa iti fie rusine sa te dezbraci in fata partenerului insa cu timpul te obisnuiesti si nu mai ai deloc retineri
Daca se ajunge la sex cu iubitul inseamna ca intre cei 2 exista iubire,incredere,respect si daca iti cunosti bine iubitul,atunci nu va mai exista rusine,pentru ca daca o faci, o faci cu persoana iubita, nu cu oricine si atunci cand ai incredere in iubit nu trebuie sa iti mai fie rusine daca stii ca te iubeste si te accepta asa cum esti.

| fabiola a răspuns:

Nu trebuie sa te dezbraci tu in fata lui, la inceput normal ca pare jenant! Il lasi pe el sa faca asta si daca are bun simt stie cum sa procedeze fara ca tu sa te simti penibil!

| inger02 a răspuns:

Nu o sa iti fie rusine pentru ca tu cand o faci te exciti in acel moment si nu iti dai seama nu ai cum sa iti fie rusine totul va veni de la sine. o sa doara putin la inceput si dupa aia numai.baftawinking

Răspuns utilizator avertizat
| ionutzul31 a răspuns:

Cand iti vine sa faci sex nu mai conteaza ce trebuie' sa faci laughing

| Zuzu6235 a răspuns:

Totul va veni de la sine. daca iti este rusine atat de tare fa-o pe intuneric sau doar o raza de lumina/penumbra. intre parteneri va fi ceva intim, nu trebuie sa iti fie rusine. daca esti curajoasa, intreaba-l cum arati. sunt sigur ca nu vei regreta si te va face sa te simti mai in sinea ta.

| Adinel a răspuns:

Da la inceput e normal sa iti fie rusine.Dar acum depinde si de cat timp sunteti impreuna. daca sunteti de mult timp nu trebuie sa iti fie rusine pentru ca doar va cunoasteti de mult va permiteti orice.cand va fi momentul vei uita de tot.si nu trebuie sa te dezbraci deodata si sa stai in fata lui el te poate dezbraca usor in timp ce sunteti in pat mai intai bluza apoi eu stiu pantalonii etc. poate fi si mai intuneric si atc nu se va observa tot.nu trebuie sa iti fie rusine.te pup

| ssaTpu a răspuns:

MaMaaaa.fratilor...ce ave`ti toti cu Inceputul vietii sexualeerolling on the floor) ai rabdare cand se va intampla vei vedea ca nu iti este rusine si o sa o faci non-stopwinking ca prea esti curioasa de micawinking

| uNNamEd007 a răspuns:

Asa alexa deja te gandesti la viata sexuala thinking interesant laughing