| Anonim959 a întrebat:

acum cateva zile am facut dragoste cu iubita mea, doar ca am facut-o neprotejat.
Mentionez ca ambii am fost virgini dar la nici unul dintre noi nu a curs sânge.
Sunt sigur că nu mi-am dat drumul in ea.
Exista sanse de sarcina sad?
Va multumesc!
Pentru cei care au chef de mistouri sa se abțină

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramana gravida, DACA fata era in perioada fertila (ovulatie), fiindca numai in acea perioada poate ramane insarcinata.
Inca nu stim la cate zile se succede ciclul ei menstrual, deci nu stim cu siguranta daca era inainte de ovulatie sau in mijlocul ovulatiei.
Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
in cazul vostru: 22 iunie + 21 zile = 13 Iulie
Asadar, daca nu-i vine ciclul pana la data de 13 iulie, sa faca atunci un test de sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

In legatura cu faptul ca nu a existat sangerare in timpul actului sexual de dezvirginare, trebuie sa stii ca in cazul a cca. 47% din numarul total al fetelor dezvirginate himenul este foarte putin vascularizat (sau nevascularizat) si din acest motiv in cazul lor se produce o sangerare foarte slaba, care NU este mereu si vizibila.
Iar in legatura cu posibilitatea sau probabilitatea de a se forma o sarcina, pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE sau practic sarcina sa se formeze efectiv... DIN NIMIC, asa cum cred inca foarte multi din pacate. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care sunt in momentul sa-si fi inceaput viata sexuala, in mod normal ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces prin care se produce procrearea. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretineti primul act sexual, sa fi fost deja foarte bine informati, sa stiti ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR atunci cand sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul are loc in 1-a sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau exact in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter.
Doar in acel caz si numai in acel moment al ciclului menstrual se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, deci NU si din lichidul preejaculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila.
Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare cum ar fi :
-- data la care a inceput ultima menstruatie,
-- data la care s-a produs actul sexual de dezvirginare
-- tipul ciclului menstrual de a fi REGULAT sau NEREGULAT,
intr-o asemenea situatie NU se poate formula un raspuns care sa fie absolut sigur, cert, precis, catusi de cat si corect. In situatia prezentata se poate formula doar o parere si presupunere mai mult sau mai putin subiectiva potrivit careia in mare masura este exclusa probabilitatea sa se fi putut forma o sarcina. Multa sanatate!

| Anonim959 explică (pentru corbulalbrosu):

Data încăperi ultimei menstruatia a fost 13.06
Data actului 22.06
Ciclul nenatural e regulat

| Anonim959 explică (pentru Anonim959):

Ciclul menstrual*

| Andreeush a răspuns:

Evident că sunt șanse să rămână însărcinată dacă nu v-ați protejat.

| Sofer a răspuns:

Dacă a fost cum ai zis. Nu sunt șanse sa fie însărcinată.

| Anonim959 explică (pentru Sofer):

Stiti ceva de lichidul preejaculator?
Are treaba?

| Sofer a răspuns (pentru Anonim959):

Nu cred ca are treaba de îndată ce fosta mea nu a rămas însărcinată prin metoda asta. Oricum riscul e foarte mic de sarcina.