| Imaginaţie a întrebat:

am 16 si am nevoie de ajutor. Am fost cu prietena mea la mine, si ulterior ne-am dezbracat si eu doar am atins-o cu varful penisului pe vagin dar nu mi-am dat drumul sau ceva de genul, doar am atins-o si imi e teama. Poate ramane insarcinata? mi-am dat drumul ulterior pe jos nu pe ea... Va rog am nevoie de ajutor. E posibil sa ramana?
Mentionez ca penisul meu nu a intrat in vagin si in mare parte l-am tinut deasupra gaurii chiar pe zona pubiana si am sters mereu cu mana lichidul de inainte de sperma.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata DOAR DACA SEXUL ARE LOC IN PERIOADA FERTILA. In consecinta trebuie sa stii ca pentru a se forma o sarcina este nevoie sa fie intrunite minim 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. IN AFARA PERIOADEI FERTILE probabilitatea formarii si instalarii unei sarcini este extrem de mica estimata la o probabilitate de sub 5% si din acest motiv se poate produce doar/cu totul accidental. In cazul descris de tine nu exista absolut nicio posibilitate de sarcina.Pe viitor ar fi indicat sa procedati chiar cu mai multa atentie si de ce nu mai multa responsabilitate. Multa sanatate.

9 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Da

| darrio2007 a răspuns:

Ai 16 dar gandesti de 10.Nu mai citesti si tu ceva in legatura cu fecundarea la om? Ca asa i se spune. Daca sperma ta nu ajunge la ovulul femeii(ceea ce necesita penetrare si perioada fertila a femeii)nu are cum sa ramana insarcinata.Ce generatie sunteti, mai copii?

| IonutzMariusz a răspuns (pentru darrio2007):

Sau cum se zice "UNII IE PROȘTI" ori a pus această întrebare pentru a se lăuda (a se da șmecher, a ne arăta nouă) cum a dezbrăcat el prietena lui...

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutzMariusz):

Probabil.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o si ejaculare in interior, nu sunt sanse sa fie bortoasa. SFAT: va riscati prea multi cu altul neprotejat, e nevoie de 1 singura picatura de sperma in interior care sa va nenoroceasca pe viata, cumparati prezervative, iesiti mai ieftin

| bombonica22 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, sunt sanse, daca nu, sanse 0.

| Emilian65 a răspuns:

Atentie! nu va mai jucati cu penisul pe la pasarica, ca nu stiti de unde apare o sarcina nedorita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"dar nu mi-am dat drumul sau ceva de genul" thinking

| PogChamp a răspuns:

Suna un parinte si spune-i ca va avea un nepot/nepoata, sa vezi atunci distractie.