| SunriseB a întrebat:

Hey, am nevoie de ajutor este posibil sa raman insarcinata daca nu am facut sex in schimb doar m-a atins. dar nu a intrat deloc in vagin penisul! apoi s-a retras si a ejaculat dar nu pe mine! imi este teama sa nu isi fi dat drumul si sa nu fi simtit ajutati-ma va rog sadeste vreo sansa? sunt foarte stresata:-s

va multumeschappy

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista o sansa, mica, dar nu zero. Orice contact intre organele genitale fara prezervativ are sanse de sarcina. Totusi, cred ca sunt foarte mici.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stresată? De ce?
Apropo, unde a ejaculat?
Nu ești însărcinată dar mare grijă este un joc extrem de periculos dacă nu este experiență și tact.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Nu va jucati cu focul, de asta s-a inventat gluga de latex, nu?
In cazul de care vorbesti riscul este minim, dar totusi.
Vad ca esti pe dinafara cu subiectul, te sfatuiesc sa te informezi, iti dau si eu niste surse:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/
http://www.avort.ro/
http://www.seximus.ro/articole/folosire_prezervativ_masculin.php
Spor la invatat.

| fabiola a răspuns:

Nu ai cum sa ramai dar te sfatuiesc ca dupa astfel de momente sa faci dus si sa folositi amandoi regulile de igiena intima.

| ATHOS a răspuns:

Poti sa fii linistita ca nu (daca situatia este cea prezentata).
Ar fi bine totusi sa incepi sa citesti despre aceste probleme!
Bafta!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Asa cum ti-am raspuns la prima intrebare, riscul de a ramane gravida exista in procentaj mic, dar nu inexistent. Voi stiti cum v-ati jucat.
Fa-ti un test de sarcina si linisteste-te...si roaga-l pe prietenul tau sa te protejeze corect, folosinf prezervativ, sau asa cum ti-am scris la cealalta intrebare, sa mergi la un doctor ginecolog pentru teste hormonale si prescrierea unor anticonceptionale. Nu te lua dupa prietene, poti avea probleme daca anticonceptionalele nu-ti sunt potrivite.

| Cretaker a răspuns:

>nu a intrat deloc in vagin penisul
>nu a ejaculat pe mine

pai...cam asta ar fi tot.

| SunriseB explică:

Multumesc foarte mult >big grin

| BOGDAN a răspuns:

Ciudat. sa atingi si sa nu intrii. nu cred ca as putea laughing

| Ciprian271 a răspuns:

Ma crezi ca nu ramai daca nu intra sperma in vagin nare cum sa te fertilizeze si sperma moare dupa 72 de ore daca eie o pastila numita anticonceptional!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No sex=no baby laughing
stai chill cum sa ramai insarcinata fara ca macar sa fi facut sex?
eu zic ca nu e nicio sansa :*