| Alinoo48 a întrebat:

Am 17 ani. Acum o seara eu si prietena mea am ramas singuri si am inceput sa ne "jucam". Ne-am dezbracat amandoi si am inceput un fel de joc al dragostei. La un momendat, eu am bagat capul penisului in ea, si asta a durat maxim 10 secunde, dupa l-am scos. Tin sa precizez ca amandoi suntem virgini. Nu am penetrat-o in asa fel incat sa o dezvirginez. Intrebarea mea este. poate sa fi ramas gravida? Eu nici nu am ejaculat nici nu am avut lichid pre-ejaculator. Astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand se pune urmatoarea intrebarea si anume; daca joaca voastra a avut loc in perioada fertila a ciclului ei menstrual. Este cunoscut faptul ca NUMAI in perioada fertila poate sa ia nastere/sa se formeze o sarcina. Insa din descrierea facuta se poate trage o concluzie care probabil este cea corecta; probabilitatea de a se forma o sarcina se situeaza sub 1% chiar daca v-ati jucat in perioada fertila. Nu ar strica ca pe viitor sa fiti mult mai circumspecti si cat se poate de responsabili in tot ceea ce faceti, cand veti ajunge in situatii similare. Multa sanatate!

| Alinoo48 explică (pentru corbulalbrosu):

Faza asta a fost un moment de pierdere de minti. Data viitoare voi lua prezervativul, insa inca stau cu stres.

7 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Nu

| Alinoo48 explică (pentru Morenna10):

Deci chiar daca am bagat capul nu este nici un risc nu? Inainte mi-a facut sex oral si stiu ca asta stimuleaza nervii si te face sa nu ejaculezi asa repede.

| Alinoo48 explică (pentru Morenna10):

Sigur?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alinoo48):

De fapt, chiar aveai spermatozoizi pe tractul urinar de la sexul orar de mai devreme, deci, sanse sa o lasi si gravida, sunt. Singura conditie ca sa ramana gravida este ca ea sa fie in perioada fertila.
Daca ea nu era in perioada fertila, adica in cele 10 zile de fertilitate (5 zile inainte de ovulatie si 5 zile dupa ovulatie), nu sunt riscuri.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu poate ramane gravida.

| liquidmoon a răspuns:

Nu