| darcmadnes a întrebat:

am 20 de ani si am fost recent intr-o relatie cu o fata de 18 ani, relatia a tinut aproape 3 luni si ieri mi-a spus ca vrea sa facem o "pauza", si cica "vedem dupa mai mult timp daca simtim lipsa unul altuia" as dori sa-mi dati un sfat in legatura cu ce sa fac.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Îi mulțumeşti pentru clipele frumoase petrecute alături de ea şi îți cauți pe altcineva.

| darcmadnes explică (pentru OMFGConrad):

Asa am sa fac multumesc.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand unul din parteneri cere pauze, relatia este pe rupte!
In dragostea adeavarata nu ceri pauze niciodata, in dragostea adevarata nu poti respira aerul de unul singur si nu poti concepe ziua de maine fara el sau ea.
Deci, pauzele astea sunt de fapt pretexte pentru a rupe o relatie, care din anumite motive nu-i convin fetei. Ori nu este ceea ce cauta ea, ori nu simte nimic pentru tine, dar nu vrea sa recunoasca ca nu te vrea in viata ei.
Uneori alegi sa faci lucruri evidente, pentru ca nu ai tupeu sa rupi inima celuilalt.
Fata a ales sa-ti ceara pauza, in loc sa-ti spuna adevarul, ca nu-i indragostita de tine, ca nu te place, ca nu te vrea, ca nu este fericita cu tine sau ca nu ai ceea ce ea ar dori la un baiat.
Adevarul este ca, ti-a dat o pauza ca sa-si gaseasca altul, sau ca tu sa te plictisesti si sa-ti gasesti alta.

| darcmadnes explică (pentru Violleta2022):

M-am gandit si la ce ai scris, dar cv nu este in regula. de cat timp are nevoie ca sa stearga pozele cu mine si cu ea din telefon si Facebook? Caci in ciuda faptului ca nu simte nimic pentru mine pozele au ramas acolo.

| darcmadnes explică (pentru Violleta2022):

O pauza ar putea sa o faca sa simta ceva. atat ea pentru mine cat si eu pentru ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru darcmadnes):

Momentan da, tine pozele, din jena fata de tine.
Dar crede-ma, nici o fiinta de pe fata pamantului indragostita, nu cere pauze! Asta este bulshitul de rigoare, folosit atat de barbati, cat si de femei, sa mai amane momentul cand iti spune verde-n fata, ca simte nimic pentru tine si vrea sa rupa legatura.
Tu chiar nu-ti imaginezi, daca nu te vezi cu omul deloc, cum poate sa-ti creasca sentimentele, asa, pe nevazute si nesimtite?! Dimpotriva, relatia se poate racii si mai mult, pana la instrainarea totala.

Dar stii ce, este nromal sa fii toma necredinciosul, tocmai pentru ca nu ai habar cum sunt oamenii. in viata asta am vazut destule si cel mai rau este de cei care stau din mila cu cineva, sau mint.

| darcmadnes explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, mersi pentru sfaturi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa incepi sa-ti cauti o alta relatie. Succes!

| kavasaki99 a răspuns:

Inseamna ca țo-a dat păpuci

| darcmadnes explică:

Edit: cica nu este atrasa de mine asa cum trebuie