| XxRoxRoxyxX a întrebat:

Buna ziua am o intrebare pentru o amica, aseara a facut dragoste cu fostul ei de care s-a despartit acum 2 luni si ii pare rau iar ca sa il fie iarasi impreuna aseara dupa ce au facut dragoste cu el, a taiat prezervativul si si la golit in ea... spune ca daca ramane insarcinata o sa se impace, mie mi se pare cea mai absurda idee pe care am auzit-o in ultima vreme iar daca se intampla sa ramana mama singura, mi se pare o nebunie...voi credeti ca poate sa ramana insarcinata daca si-a golit prezervativul in vagin?

Răspuns Câştigător
| Nonzen a răspuns:

Bună Iuliana! happy
DA, există șanse MARI să rămână gravidă și apoi să regrete, uitându-se la copil cu gândul "n-ai fii existat dacă nu l-aș fi vrut înapoi".
Având în vedere că și-a "permis" să facă așa ceva mă gândesc că are 18+ sau 20+. Nu înțeleg cum poate gândi astfel!? Să aducă un copil pe lume pentru "el"... Chiar dacă se va atașa de copilaș, oricum îl face pentru o împăcare nu pentru că își dorește să fie mamă.
Spune-i prietenei tale să nu-și bată joc de un suflet!
Toate cele bune, ție și ei! big grin

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a ramane insarcinata poate exista DOAR intr-un singur caz si anume : numai DACA femeia este in PERIOADA FERTILA, indiferent de modul prin care ajunge sperma in vagin sau in ce cantitate. Spermatozoizii existenti in sperma respectiva, trebuie sa intalneasca in mod OBLIGATORIU un OVUL VIABIL pentru ca fecundarea acesteia sa devina posibila/realizabila in vederea producerii unei sarcini. In concluzie daca sperma ajunge in vagin in afara perioadei fertile formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. Intreaba prietena in ce zi a ciclului ei menstrual s-a produs "inseminarea" si vei afla raspunsul corect. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, cu siguranta va ramane gravida.

| sofisis a răspuns:

Da, normal ca sunt sanse mari sa ramana in situatia asta.
Dar sa stii(stie) ca un copil nu leaga un barbat. NICIODATA.
Iar el poate foarte bine sa nu se implice decat cel mult cu numele si tot greul sa treaca numai pe spinarea ei... ceea ce e foarte probabil sa se intample.
Foarte batuta in cap prietena asta a ta. Inconstienta, imatura si total pe langa tot ce inseamna iubire. Pentru ca daca zice ca a facut asta din iubire pentru el...e o mare mincinoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astfel de proaste ar trebui castrate. Te poti juca cu viata ta cat vrei dar cand esti dispusa sa aduci pe lume un copil din astfel de motive, ar trebui sa-ti fie smulse ovarele si sa fii batuta cu ele peste bot.

| Jessica007 a răspuns:

Nu cred asa ceva, daca isi dorea sa o lase insarcinata de ce a mai folosit prezervativul.Iar ea daca nu isi doreste copii de ce l-a lasat sa goleasca sperma din prezervativ in ea. Oricum nu cred ca este posibil.Vaginul nu este ca gaura unei sticle sa pui palnia si sa torni lichidul in ea, si oricum spermatozoizii nu supravietuiesc in contact cu aerul sau cu apa.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Jessica007):

Un raspuns de 6 randuri si 6 greseli de fapt erori care mai de care. rolling on the floor 1. ) EL a folosit prezervativul fiindca nu-si doreste un copil. 2.) EA doreste un copil de la EL. 3. ) Nu EL ci EA insasi si-a "turnat" ei insasi sperma in vagin. 4.) Este un scenariu cat se poate de posibil/veridichee hee 5. ) Vaginul il poti compara cu gatul unei sticle intro acceptiune figurativa in care uterul reprezinta sticla. 6.) Spermatozoizii din sperma ejaculata pot supravietui chiar zile intregi, pana in momentul evaporarii complete a apei din lichidul seminal. Ai reusit sa depasesti chiar penibilul prin acest raspuns.

| Jessica007 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ooooops! Greseala mea, nu am fost atenta bine la intrebare.Acum am recitit intrebarea laughing

| buzeduulci a răspuns (pentru Jessica007):

Ba supravietuiesc in contact cu aerul

| Teotop a răspuns:

Nu are cum deoarece asa zici spermatoizi traiesc doar la o anumita temperatura va dati seama ca ar face lumea copii si prin cureerat rapid