| VictorNegrea96 a întrebat:

Am o problema.Cand incerc sa fac sex cu prietena,penisul fie mi se scoala si se lasa cand pun prezervativul,fie nu se scoala complet, fie ..nu se scoala.dar nu reuseste deloc sa se intareasca complet.Inainte sa vrem sa incepem viata sexuala nu aveam probleme...cand eram cu ea,de cele mai multe ori,era ca o caramida, se scula cat putea de mult si ma si tinea..Care ar putea fi problema? Orice sfat e bun.Rog seriozitate...

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Problema e tocmai aici. Ati decis sa incepeti viata sexuala dar tu ai in tine o orecare frica "voi fi destul de bun pentru ea?" - probprobabil o iubesti cu adevarat si nu vrei sa o deziluzionezi... pe de alta parte daca continui asa problema se agraveaza pentru ca te gandesti mereu deja la faptul ca nu ti se scoala... ca vei pati ca data trecuta. Sau... acum da, trebuie sa mi se scoale! - incearca sa te relaxezi... sa iti deconectezi creierul si sa nu te gandesti la faptul ca trebuie sa o faci... Nu ai nico o problema, crede-ma, dar cu cat mai mult te gandesti la asta cu atat mai mult nu vei reusi. Relaxeaza-te si nu lasa gandurile sa te aplasteze... concentreaza-te doar la ea... buzele... pielea ei catifelata... tot ce iti place la ea. Ofera-ti placerea de a vedea si simti cum disfruta de mangaierile tale... si fa toate astea intr-un anturaj calm si fara a fi presionat de timp. Bafta

| VictorNegrea96 explică (pentru Goete):

Ai avut dreptate.eram prea stresat...problema era doar in capul meu.Multumesc pentru sfat^_^

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Se poate ca problema sa fie in capul tau. Am auzit de la cativa amici ca le-a fost teama ca nu li se scoala si chiar nu li s-a sculat.
Ai incercat sa iti pui prietena sa "ia problema in mana"? Se joaca un pic cu tine si iti revii la parametrii de lucru normali happy

| Goete a răspuns:

winking

| Alcyon a răspuns:

E din cauza emotiilor. Nu-ti mai face atatea griji, incearca sa ai mai multa incredere in tine.

| MedionTcO a răspuns:

La primele partide o sa il ai
_! _, dar dupa mai multe contacte o sa stea mai fleasca.De asta exista acele pastile pentru intarirea penisului.Se recomanda celor care il au fleasca la contactul cu femeia.

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Pentru ca te-ai obisnuit cu ea si nu o mai doresti nu mai e instinctul ala de animal de prada. incearca sa nu te infigi in ea din prima, de aia nu-ti iese. sexul incepe din creier, stai si tu langa ea, preludiu sarutari, sex oral, 69 draci laci si dupa aia tai lemne pe el sau cu el (penis). ps, cauta niste prezervative mai subtiri