| Mahna a întrebat:

Am o problemă și vreau să știu răspunsul dvs. Eu și prietena mea am avut un mic joc sexual ( maxim 5-10 minute) in care i-am atins cu penisul erect labiile vaginului. Se poate să rămână însărcinată din atât? Menționez că ei tocmai i se terminase de doua zile menstruația. se afla in ziua a 9a, deci încă nu era în perioada fertila, ciclul ei obișnuit fiind de 28-30 de zile. Deoarece ne am speriat amândoi de o astfel de posibilitate, a și luat o pilula de a doua zi la maxim 20 de ore de la contact. Nu am penetrat-o, nu am ejaculat, suntem amândoi virgini. Va rog frumos sa îmi răspundeti sa ne putem liniști..Va rog fara bătaie de joc.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu exista penetrare, nu sunt nici sanse de sarcina.

| Mahna explică (pentru Violleta2022):

Dar unii spun că poate rămâne însărcinată și prin simplu contact datorită lichidului pre-ejaculator pe care îl elimina penisul in timpul unei erecții. e adevărat?

| PsihoSex a răspuns (pentru Mahna):

Da, oricat de mic, dar riscul tot exista!
Citeste aici! Dar de ce nu ti-ai pus prezervativ?! Asta aduce a iresponsabilitate si lipsa de respect fata de ea!
http://www.mayoclinic.org/......q-20058518

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o si nu ai ejaculat in ea, nu este gravida.

| Kingsley a răspuns:

Atat timp cat nu te ejaculezi nu are cum.

| AndCat26 a răspuns:

Nu are cum sa fie insarcinata.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Buna!
Nu poate ramane decat daca ejaculezi inauntru!
Situatia sta in felul urmator: daca faci sex si nu ejaculezi inauntru nu are cum sa ramana.
Si chestia cu lichidul acela e ca nu e bine sa faci iar sex dupa ce ai avut o partida cu cateva ore in urma deoarece poate ramane pe canalul acela spermatozoizi. Atata tot!
Lichidul nici nu are puterea aia pe care o au spermatozoizii.

| flash2002 a răspuns:

Nu are cum sa ramana însărcinata daca nu ai ejaculat