| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 3 ani si prietenul meu ar dori sa o facem. Eu insa sunt putin mai retrasa si nu ma simt pregatita in totalitate. Ce ar trebui sa fac? sad

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu te simti pregatita din toate punctele de vedere dar mai ales psihic si mental ar fi cazul sa mai astepti. Un sex de dezvirginare dureros, neplacut fara satisfactie iti poate crea un sentimente de repusie atat de puternic in privinta sexului, incat uneori femeia poate ramane marcata pentru tot restul vietii. multa sanatate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce relatie aveti voi, daca dupa 3 ani, vii si intrebi aici, in loc sa discuti cu el?
Apelati la exercitii 'pregatitoare', cum ar fi pettingul. Daca tot nu te simti in largul tau alaturi de el, inseamna ca nu e baiatul potrivit.
El ce atitudine are in povestea asta? Si-a pierdut rabdarea? Nici n-a avut-o? Sau nu-l prea intereseaza?
Gandeste-te bine ce faci, ca intr-o relatie ok nu prea mai ajungeai la astfel de dileme, dupa 3 ani. Ori iti era usor sa faci asta cu el, ori, cel mai probabil, s-ar fi intamplat deja, de vreo 2 ani!
In orice caz, el trebuia sa stie sa te faca sa ai incredere in el, chiar si in sensul asta, sa nu te simti ca si cum te-ai dezbraca in strada.
Deschide ochii, si spune-mi ce ati facut aia 3 ani!
Sper ca nu ai 15...

| Emilian65 a răspuns:

Sa-i spui adevarul ca nu esti pregatita pentru a face sex.

| AirănMeidăn a răspuns:

Dupa 3 ani? Spune-mi si mie cumlaughing

| Staind a răspuns:

Cred si eu ca ar dori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ii explici frumos ca nu esti pregatita si daca nu e un nebun o sa te inteleaga
Bafta!

| Eduard196 a răspuns:

Singurul care are drept la corpul tau trebuie sa fie doar acela care e in stare sa jure in fata lui Dumnezeu si in fata tuturor ca va avea grija de tine toata viata. Numai lui poti sa iti lasi corpul tau. Restul o fac cu tine si pleaca iar tu o sa suferi enorm. Chiar daca aveti atata timp de cand sunteti impreuna sa stii ca o despartire poate avea loc oricand asa ca pentru a te feri de suferinta refuza-l si daca insista prea tare ameninta-l cu despartirea. Tu esti o fata foarte buna arata ca ai demnitate in fata lui si daca tu nu esti pregatita nu are dreptul sa se atinga de tine. Daca poti ramai virgina pana la casatorie si atunci poti sa te lasi in mainile celui care te-a luat pentru ca angajamentul barbatului tau de a avea grija de tine toata viata nu e unul usor mai ales ca va trebui sa munceasca mult sa aiba grija de tine si de copii. De aceea rasplateste-ti viitorul sot prin a fi el primul care te atinge si nu orice baiat care intra in viata ta chiar daca tu il iubesti.

| Loriana97 a răspuns:

Discuta cu el despre asta, daca te iubeste cu adevarat te va asculta si o sa ajungeti la o intelegere. Crede-ma, merita incercat.