| iubii a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare.luna trecuta am avut ultimul contact sexual neprotejat(14.01) si a doua zi(15.01) mi-a venit menstruatia. iar acum trebuia sa imi vina luna aceasta cam pe 15 dar inca nu mi-a venit...acum 2 zile ma dureau ovarele si sunt si racita care este cauza?(am luat o pastila de raceaala cam cand trebuia sa imi vina) oare sunt racita la ovare?:-s

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stai linistita,de venit o sa vina.
Ca sa elimini orice indoiala,fa si un test de sarcina,sa fii sigura,desi nu vad sensul.
Posibil,cu frigul care este,sa fii racit,posibil sa ai si o mica dereglare hormonala de la oboseala,stres,suparare,vreo dieta sau tratamentul medicamentos pe care l-ai luat.
Asteapta linistita,dar nu mai mult de doua saptamani!
Daca cumva intarzie asa mult,atunci trebuie neaparat sa te prezinti la medicul ginecolog si sa vezi ce se intampla cu tine!
Acum,sa ai grija de tine, sa te feresti de frig si sa te calmezi, sa speram ca nu va fi cazul!

| iubii explică (pentru greece12):

Sper sa fie asa.

| greece12 a răspuns (pentru iubii):

Ultimul tau contact sexual neprotejat nu l-ai avut in perioada fertila, daca a doua zi ti-a venit ciclul.Asa ca,trebuie sa vina, doar nu te mai stresa, il intarzii singura!

| iubii explică (pentru greece12):

Sper sa fie asa... oare s-a dereglat din cauza contactului sexual. ca din august pana in ianuarie nu am mai avut niciun contact sexual numai o saptamana inainte de a-mi veni ciclu.

| greece12 a răspuns (pentru iubii):

Ti-am raspuns cu mesaj privat, l-am observat tarziu, imi cer scuze!happy

| iubii explică (pentru greece12):

Mc de raspuns:*

6 răspunsuri:
| poppy1234567890 a răspuns:

Te dor pentru ca trebuie sa-ti vina.