| cosbijucos a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
Am facut pentru prima data cu iubitul meu dragoste, eu fiind virgina. Sexul a fost neprotejat si fix in zilele fertile (acele zile din luna cand pot ramane insarcinata) si am facut timp de 3 zile in total 4-5 partide. Nu a lasat nimic in mine... spune el.
Tin sa mentionez ca cu o zi inainte de asta am inceput sa am niste sangerari vaginale, scurgeri in cantitati mici mai mult seara care au tinut cam 5 zile. Dupa 2 zile de la ultimul contact am dureri mari de sani ...mai mari decat cele dinaintea menstruației si au trecut 7 zile si inca le am. E posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Deocamdata ai rabdare sa vezi cum stai. Pentru cei care doresc sa faca un bebe probabilitatea de a ramane este pe la 25%. Daca ai menstruatia (si totul arata normal ca durata, volum, culoare) problema e rezolvata. La o saptamana de intarziere faci un test de sarcina. Daca iese negativ, il repeti in 4-5 zile. Daca iese pozitiv, iti pun un link de citit ca raspuns la intrebarea ta:
http://www.sfatulmedicului.ro/......catie_9389

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil sa fii insarcinata!
Sexul neprotejat in perioada fertila este foarte riscant, mai ales ca ai avut mai multe partide consecutive de sex, care au permis ca sperma ramasa pe teava de la partida anterioara, sa se fii scurs involuntar in vaginul tau, la urmatoare partida sexuala, chiar daca nu a ejaculat in vaginul tau.
Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul descris in prezenta expunere si pe baza informatiilor si putine si incerte oferite, NU se poate formula un raspuns cert, sigur si/sau corect, ci doar niste simple pareri sau presupuneri cu totul subiective lipsite de orice valoare sau utilitate. Singura solutie de a afla starea reala in privinta problemei prezentate, iti va fi oferita de rezultatul testului de sarcina pe care il vei putea efectua dupa ce vor trece 21 de zile de la data la care a avut loc ultimul act sexual. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da,este posibil sa fi ramas gravida.

| SkyPilot a răspuns:

Voi merge pe presupunerea ca stii sa iti calculezi perioada fertila. Din intrebarile puse aici am vazut ca multe fete habar nu au.
Poti ramane gravida chiar daca nu a terminat in tine. Exista o anumita igiena a sexului neprotejat pe care nu stiu daca el a respectat-o. Ar trebui sa urineze si sa se spele foarte bine inainte de fiecare numar, in caz contrar putand avea spermatozoizi viabili "pe teava", care ar fi antrenati de lichidul lui preejaculator.
Deci ar fi posibil, dar ceea ce descrii nu are legatura cu o posibila sarcina. In locul tau as merge la ginecolog pentru ca acele sangerari in mijlocul CM indica o problema de sanatate care ar trebui investigata.
Durerile de sani pot fi explicate prin schimbarile hormonale care au aparut in corpul tau dupa primele contacte, schimbari la care organismul tau nu s-a adaptat inca.

| cosbijucos explică (pentru SkyPilot):

Daca am ramas insarcinata... ce e de facut...
am auzit ceva despre avorul medicamentos... o pastica care intrerupe sarcina.
pe 1 fac 2 saptamani de la ultimul contact. si tot pe 1 sau 2 ar trebui sa imi vina menstruația.

| cosbijucos explică (pentru SkyPilot):

Din fericire ciclul a venit si totul e ok. Mulțumesc pentru comentarii.

| SkyPilot a răspuns (pentru cosbijucos):

Pentru putin. Ma bucur ca e bine!

| SkyPilot a răspuns (pentru cosbijucos):

Deocamdata ai rabdare sa vezi cum stai. Pentru cei care doresc sa faca un bebe probabilitatea de a ramane este pe la 25%. Daca ai menstruatia (si totul arata normal ca durata, volum, culoare) problema e rezolvata. La o saptamana de intarziere faci un test de sarcina. Daca iese negativ, il repeti in 4-5 zile. Daca iese pozitiv, iti pun un link de citit ca raspuns la intrebarea ta:
http://www.sfatulmedicului.ro/......catie_9389

| ywar a răspuns:

In 3 zile 45 de partide, sau e ca la pariuri: peste 4, 5 goluri cota 1, 8?
Ce barbat e asta 45 de partide? Dar unde l-ai gasit, ca e potent tare!

| cosbijucos explică (pentru ywar):

De 4 sau 5 ori*

| DorelExpertu a răspuns:

E foarte posibil.
Saru'mana

| eugeniu2020 a răspuns:

E posibil, vei afla in 21 de zile!