| Ela19 a întrebat:

Ce parere aveti despre,"Prieteni cu Benificii"? O relatie, bazata strict pe sex.Credeti ca 2 persoane,care au relatii strict sexuale,si una dintre ele este intr-o relatie, poate duce la ceva mai profund?

19 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Intretinerea indelungata a relatiilor sexuale intre doua persoane poate duce la aparitia unor sentimente una fata de cealalta. Cat de profund, nu iti pot spune, insa cu siguranta se poate intampla. De cele mai multe ori la fata se vor observa prima data aceste sentimente, insa exista si cazuri cand baiatul va prezenta prima data acele sentimente. Depinde de situatie.

Be smart and have fun.winking

| Alfonso a răspuns:

De curand l-am vazut! Ideea e interesanta, ar fi mai mult decat grozav sa mearga, dar e imposibil sa nu te indragostesti!laughingE fara scapare! Cum spuena Levenstin"It's the human nature!"happy

| neutrino a răspuns:

Fara sa vrei, ai pus in discutie 3 tipuri de relatii: Una normala, bazata pe sentimente reciproce, una bazata pe interes material, si nu numai, si, cea din urma, relatia bazata pe sex. Este adevarat ca, atunci cand un tanar/tanara ajunge prima data la o relatie sexuala, crede ca toata lumea este a lui si a atins apogeul iubirii. Curand, se dezumfla repede.

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca pot exista relatii bazate doar pe sex. Macar unul dintre ei la un moment dat se va indragosti. Iar daca unul din ei are o relatie ce fac ei se numeste tradare!

| grab a răspuns:

Serios acuma, se poate atata timp cat schimbi partenerul ala de joaca regulat si faceti doar sex, nu dragoste happy

Răspuns utilizator avertizat
| corina000 a răspuns:

Nu consideri ca e gresit din start experimentul daca unul din parteneri este aflat intr-o relatie? Iar daca ii sa se infiripe ceva depinde de ambii parteneri. Daca unul dintre ei vrea doar sex iar celalalt o sa se ataseze s-ar putea sa rezulte cu inimi frante. DUPA PAREREA MEA un astfel de joc nu este sanatos pentru psihic.

| Ela19 explică (pentru corina000):

Corina,facand o parenteza, cel care are o relatie, sta mai mult cu aceea persoana din obligatie.

| corina000 a răspuns (pentru Ela19):

Banuiesc ca tu esti cea care nu are o relatie si el ii ala care sta cu ea din obligatie? Daca ii asa ai mare grija, barbatii sunt foarte perversi. Si esti sigura ca iti spune adevarul? Mai bine spune cum sta treaba ca sa iti putem da sfaturi, nu ca daca se plimba cu o barca... Tu esti intr-o relatie sau el?

| Ela19 explică (pentru corina000):

Pai el este intr-o relatie, dar spune ca este din obligatie, este de ochii lumii...si bla bla.Eu nu il cred, chiar daca se jura si etc, dar totusi vreau sa incerc,

| Raiiiisa a răspuns (pentru Ela19):

Incerca si ai sa vezi.
De la sex, nu este mult pana la sentimente, mai ales in cazul in care el chiar nu este multumit de ea.S-ar putea chiar sa devina mai atasat de tine decat de ea, asta in funtie de tine, de ce esti tu capabila sau cum poti tu sa-l inebunesti mai bine.
Ti-as spune mai multehappy

| Ela19 explică (pentru Raiiiisa):

Multumesc frumos.Chestia asta este mai complicat, si sunt mai multe chestii la mijloc, daca ai vrea sa ma asculti si sa imi spui mai multe, sunt dispusa.

| corina000 a răspuns (pentru Ela19):

Si daca el o sa ti-o traga o data si o sa iti spuna '' La revedere " la asta te-ai gandit? Daca l-ar durea in *** de aia i-ar da papucii si ar dori sa fie cu tine. Si ce obligatie are el ca sa ramana cu aia? Inseamna ca ii pe interes sau?

| Ela19 explică (pentru corina000):

Cam este pe interes.Crede-ma si eu sunt constienta ca vrea doar sa mi-o traga, si dupa sa ma trimita la dracu.Doar ca as vrea sa aflu mai multe despre relatia lui, cu aceea fata si asta este posibil, doar vorbind fata in fata cu el.

| corina000 a răspuns (pentru Ela19):

Nu stiu ce sa iti mai spun, nu merita sa iti complici existenta cu asemenea oameni. Ai grija ce faci si fa ca tu sa iesi in avantaj Daca ajungi la sex si ''la revedere" spune-i si tu cateva de exemplu : ca nu a fost asa bun la pat cum te asteptai laughing Mult succes!

| Ela19 explică (pentru corina000):

Multumesc!laughing :*

| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Poate duce, cu siguranta la iubire. Dar e complet gresit atata timp cat una dintre persoane se afla intr-o relatie!

| Ela19 explică (pentru Ghita_Ioana_Ruxandra_1990):

Si daca una dintre persoane, este intr-o relatie cu altcineva din obligatie? Nu consider ca este gresit...

| Rox1610 a răspuns:

Nu ai cum, daca ai vazut filmnul "friends with benefits", ti-ai dat seama ca inclusiv in film cei doi se indragostesc, din cate imi amintesc eu. Sexul apropie persoanele, si nu ai cum sa nu dezvolti niste sentimente pentru partener, in felul in care petreceti atatea clipe impreuna.