| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveti despre o relatie bazată strict numai pe sex?!

11 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Mi se pare o prostie.

| RAY a răspuns:

Aia e aventura nu relatie, e ca daca eu merg pe centura si i cer la una un oral, ma intelegi? eu spun ca implinirea nevolilor umane sta intro relatie cand este inclusa iubirea si sexul

| corbulalbrosu a răspuns:

La baza unei relatii axate exclusiv pe sex sta de cele mai multe ori o veche si cu adevarat buna prietenie, dar care nu se poate transforma in iubire din cauza unor caractere mult prea diferite care nu se potrivesc sentimental.

| neutrino a răspuns:

Este o relatie totusi normala, care are cel putin un avantaj: nu se bazeaza pe minciuna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate numi relație.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajungi sa te trezesti ca te-o vandut si la altii, ceva gen: ''Ia-o si tu''.
S-a intamplat nu ma intereseaza ignor pentru ca nu il cunosc si am incercat sa cred ca e okay dar m-am trezit ca era un nesimtit. Deci iti dai seamalaughing ai grija.
Si el imi spunea da este okay nu va afla nimeni ramane intre noi a rams un sa nu spun celaughing) trist asta este, haha.

| e1xtz a răspuns:

Tot nu s-a lasat de tine amicul cel frumos, si inca tot sex cu beneficii vrea de la tine?

Macar de curiozitate si tot incercam odata, sa vad ce e de capul lui.

| banell a răspuns:

Asta caut si eu e super misto nu te doare capul ce face in timpul liber doar ne simtim bine

| Senesis a răspuns:

O sa devina o relatie monotona, lipsita de sentimente. Omul are nevoie si de dragoste, afectiune si momente frumoase: o cina romantica, un film. Mie mi se par esentiale aceste momente.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Senesis):

Exact ceea ce descrii tu se intampla intre 2 vechi prieteni care fac sex ocazional, fara obligatii si recurg la aceasta "terapie" periodic, de obicei in weekend-uri. Relatia dintre cei doi se bazeaza strict pe sex si se mentine in timp deoarece cei 2 se potrivesc perfect sexual din toate punctele de vedere.

| Nustiucinece a răspuns (pentru Senesis):

Gresesti nu toti sunt la fel.