| Stincker3043 a întrebat:

Bună ziua. De curând am facut dragoste cu iubita mea si dupa ejaculare la cateva minute m-am sters bine cu servetel umed si mai apoi am facut oral dupa care am inceput din nou sa facem dragoste. Exista vreun risc?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca contactele sexuale la care te referi au fost intretinute intruna dintre cele 3-4 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, probabilitatea de a se forma o sarcina este FOARTE mare si spre INEVITABILA in cazul in care sexul a fost intretinul in preziua sau ziua ovulatiei. Intotdeauna IN URETRA ramane o cantitate de sperma mai mult dect suficienta pentru a se putea forma o sarcina prin intermediul acestuia. Dupa trecerea a 5-10 minute de la ejaculare, sperma ramasa in uretra intra intr-un proces de fluidizare si intotdeauna in mod invariabil acea sperma se scurge/prelinge din penis direct in vagin in timpul urmatorului act sexual. In concluzie NEsansa iubitei tale de a ramane insarcina este cat se poate sigura si mare. Bineinteles numai/doar in cazul in care sexual a fost intretinut in perioada fertila. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da,exista riscul sa fi ranas gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ne zici și nouă unde ai ejaculat?laughing

| Stincker3043 explică (pentru anonim_4396):

Am ejaculat in afara vaginului dupa care m-am sters si am continuat