| adelineadeedemixdemi a întrebat:

ieri m-am contrazis cu verisoara mea, are 18 ani si este virgina, ieri a incercat sa aiba primul ei contact sexual si mi-a povestit urmatoarele : mi-a zis ca ea crede ca ar putea sa ramana insarcinata dar penisul nu a intrat in vagin si prietenul ei nu a ejaculat sau altceva,mi-a zis ca nu a intrat deloc in vagin penisul pentru ca o doare,deci nu are cum sa rama asta e logic, i-am zis sa nu se streseze aiurea, adica nu ar avea de ce, lichid nu a fost si nici penisul nu i-a intrat deloc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tipul nu a ejaculat si nici vaginul nu a fost penetrat prin ce minune s-ar putea intampla o eventuala sarcina? Treziti-va la realitate, mai ales ca este majora nu o copilita fara discernamant.

| adelineadeedemixdemi explică (pentru corbulalbrosu):

Pai habar nu am, ea este foarte stresata si i-am zis si eu: cum doamne sa ramai insarcinata daca penisul nu a intrat deloc in vagin? dar ea nu ma asculta

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce discutii interesante intre verisoare, sa inteleg ca a facut neprotejat? hopaaaa o sa fi matusa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

COPIAZĂ răspunsul meu şi du-l "verişoarei" tale :

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/Li9mhMX.jpg

| Alcyon a răspuns:

Poate c-a intrat, dar nu complet. Iar in cazul asta, exista un oarecare risc. E bine ca joculetele astea sa se faca protejat.

| frostxtq a răspuns:

Explica-i nestutoarei tale verisoare ca e posibil sa ramana insarcinata doar in cazul in care are loc un contact sexual si baiatul se termina in interiorul vaginului ei.
E ca si cum ar spune "am vrut sa facem sex, nu am facut dar sunt sanse sa raman insarcinata".
La ce naiba mai incearca sa aiba contact sexual cu cineva daca habar nu are de nimic legat de acest lucru?

| adelineadeedemixdemi explică (pentru frostxtq):

Probabil e asa speriat pentru ca a prima data cand a incercat si cand a simtit oleaca de durere deja s-a speriat, pai i-am zis si eu :cum sa ramai daca nu a intrat nimic in vagin? asta e.ce sa ii mai zic

| adelineadeedemixdemi explică (pentru adelineadeedemixdemi):

Speriata *

| frostxtq a răspuns (pentru adelineadeedemixdemi):

Atata timp cat nu a existat un contact sexual si mai ales nci urma de sperma, nu exista absolut niciun risc.
La ce durere te referi?
Durere exista cand ai parte de primul contact sexual, insa daca nu e finalizat nu sunt sanse la copii.

| adelineadeedemixdemi explică (pentru frostxtq):

Adica a atinso foarte usor si nu a intrat deloc

| frostxtq a răspuns (pentru adelineadeedemixdemi):

Nu are de ce sa isi faca probleme. Daca nici acum nu te crede, dupa ce ai cerut sfatul aici si ti s-a raspuns in proportie de 90% negativ, atunci las-o sa si faca griji degeaba.

| adelineadeedemixdemi explică (pentru frostxtq):

Am mai liniștit-o puțin, pai e logic daca nu a intrat penisul deloc in vagin nu are cum sa rămână, mulțumesc pentru ajutor!

| frostxtq a răspuns (pentru adelineadeedemixdemi):

N-ai pentru ce, daca vrei spune-i sa intre in comunitatea TPU si o sa ii explic si ei cum sta treaba. Nu merita sa isi faca probleme degeaba.

| adelineadeedemixdemi explică:

Practic cred ca isi face singur rau adica se tot gandeste la asta si normal ca isi starneste deja singur greturile, e imposibil sa ramai insarcinata daca penisul nu a penetrat vaginul dar nu am ce sa ii fac ca sa o comving