| Aaa1297 a întrebat:

Buna ziua!
In data de 26.05 am avut o mica "joaca" cu iubitul meu. Eu i-am facut oral si o parte din sperma a ajuns pe mana lui. S-a spălat pe mâini cu săpun si peste o jumatate de ora m-a atins in jurul vaginului cu degetele. Am luat la 20 de ore si escapelle. Sunt șanse sa raman însărcinată?
Câte zile ar putea întârzia menstruația de la pastila?
Va mulțumesc!

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din fericire, nu ai sanse cu varianta asta la sarcina! Dar mare atentie cu automedicatia, caci are multe efecte secundare si nu merita riscurile! Daca nu se spala, si te dezmierda jos cu degetele proaspat unse, da, aveai sanse sa ramai insarcinata intr-un stil mai aparte. Repet, mare atentie la tot ce faceti cat si la igiena manuala si genitala, mai ales inainte de a incepe joaca!

| PsihoSex a răspuns (pentru PsihoSex):

Oana 92, aplicatia se numeste Transport Public Timisoara. Ai mare grija la buzunare si la geanta, cand calatoresti cu RATT-ul. Dar cel mai bine e sa iti faci o legitimatie, la sediul de pe Leontin Salajan, cu numai 10 ron si sa folosesti bicicletele mov.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor, crezi ca stie cineva de pe TPU cit intirzie menstruatia? nimeni nu stie, noi nu stim nici tramvaiul cit întîrzîie pîna sa vină in statie, dar o menstruatie, asta doar corpul tau stie si bineinteles medicul, pe care tu o sa il intrebi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce sa-i spuna doctorului? ca prietenul inainte de a incepe sa-i masturbe "pasarica" si-a spalat temeinic mainile cu sapun? laughing Ce sa intrebe? si mai ales ce sa-i raspunda. Crezi ca un medic ginecolog ar fi in stare sa-i explice cat este de IRESPONSABILA fiindca nu i-a cerut sfatul inainte de a folosi respectiva bomba hormonala. Chiar crezi ca ar fi in stare vreun medic endocrinolog sau ginecolog sa-i raspunda in ce mod si cat timp/ce perioada ii va fi dereglata si destabilizata activitatea hormonala? Daca da ar fi cazul sa-i indici si medicul respectiv.

| PsihoSex a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce tare! Chiar, oare cat intarzie tramvaiul?! cu fata care tocmai a facut si oral?!

| PsihoSex a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu stiu in alte orase, dar noi in Timisoara avem o aplicatie pe telefon cu orarul tuturor mijloacelor de transport, cu traseele si la cat ajunge fiecare in orice statie. O dilema in minus!

| Oana92 a răspuns (pentru PsihoSex):

Cum se numeste? ca o vreau si eu laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Am ramas de-a dreptul uimit, mut, "interzis" citind aceasta relatare, si in acelati timp mi-am pus intrebarea; cum poate fi cineva intratat de IRESPONSABIL incat sa-si administreze absolut INUTIL o bomba hormonala care ii va deregla intregul sistem hormonal probabil pentru o lunga perioada de timp. Sincer sa fiu ma intreb cam cat de proasta si lipsita de cele mai elementare informatii de natura sexuala si privind mecanismul reproducerii, poate fi fata/femeia care foloseste o astfel de metoda contraceptiva intr-un moment in care posibilitatea de a se forma o sarcina este 100% EXCLUSA/IMPOSIBILA. Renunt sa mai precizez in ce conditii se poate forma o sarcina, precum si in ce situatie si cine poate stabili daca folosirea pastilei estesau nu indicata/oportuna. Daca ai crezut/considerat ca acea pastila este similara cu mentosanul si il poti folosi asa "aiurea dupa ureche", te pot informa ca ai gresit grav. Multa sanatate, deoarece probabil vei avea nevoie de asa ceva in lunile viitoare.

| Oana92 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poate nu ar strica sa puna cineva pe lista cu medicamente eliberate doar pe baza de reteta si pastilele hormonale. Bine, nu ar strica nici sa interzica cineva, cumva, relatiile sexuale intre oameni cu iq sub 100...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Oana92):

Subscriu pentru varianta a 2-a, laughing

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu poti ramane gravida.

| Oana92 a răspuns:

Tocmai ti-ai dat peste capul tot organismul din pura prostie. Era imposibil sa ramai insarcinata asa, dar tu te-ai gandit ca mai bine bagi in tine o bomba hormonala decat sa gandesti cu chestia aia de desupra gatului sau sa citesti intr-o carte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parte din sperma a ajuns pe mana lui si cealalta parte ai inghitit.o? Atunci, clar, esti insarcinata!

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Clar! Cum să rămâi gravidă? Cu sâpun? laughing

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Stai linistita, spermatozoizii nu traiesc foarte mult dupa ce ai da baiatu afara laughing, mai ales daca le dai si cu putin sapun, asa ceva nu se poate intampla, sa ramai gravida, e logica treaba.