| bostanandrei205 a întrebat:

nu stiu cum sa incep. stiu ca suna penibil dar este cat se poate de realhappy eu am 18 ani iar iubita mea are 19 ani. suntem de 7 luni impreuna si ea este virgina. iar noi nu am facut nimic. este normal sa vorbim despre masturbare si sa ma puna sa ma masturbez cand vorbesc cu ea la telefon?happy nu stiu ce sa ii zic.

P.S: chiar nu glumesc si da stiu ca suna penibil

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, este perfect normal in situatia voastra. Dar ideal ar fi sa faceti acest lucru "live" alternativ sau reciproc, unul langa altul, sarutatandu-va si mangaindu-va, etc. Voi de ce nu faceti Petting?! Pana va fi si ea pregatita sa incepeti - daca vrea sa continuati relatia, evident!

| dragosh a răspuns:

Poate sa fie o fantezie de a ei.De ce nu o intrebi sa vezi de ce te tot pune sa faci treaba asta si intreab`o daca nu vrea ea cumva sa ia problema in propriile maini.Curaj gaina ca...laughing

| mihai69 a răspuns:

Nu e nici normal, nici anormal. E ceva care pe ea (se pare că) o excită. Oricum, în locul tău i-aș spune că dacă nu vrea să fie prezentă lângă mine când o fac (sau chiar - mai bine! s-o facem împreună), nu mă las „sedus"! happy

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca te pune sa te masturbezi cand vorbesti cu ea la telefon arata ca ea nu prea tine la tine. Pentru asta incearca sa fii tu mai indraznet si si explica-i, ca masturbarea in exces poate duce la ceva neplacut pentru amandoi.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e de loc penibil. Fiecare cu placerile lui. Incearca sa va masturbati impreuna, apoi fiecare pe celalalt, apoi te mai gandesti si tu care ar fi pasul urmator. Si mare atentie la protectie!

| grab a răspuns:

Daca te pune sa te freci in telefon e un semn bun, inseamna ca e pregatita de next step. spune-i ca preferi sa faceti asta reciproc la ea acasa, vezi ce zice.

| NoName0x0 a răspuns:

Este normal sa vorbiti despre masturbare, dar cand te mai pune, pune.o si tu sa se masturbeze la telefon!

| Quassaar a răspuns:

Lasati-o mai ușor cu telefoanele si treceți la lucruri practice...hehehe. Poate ea este o tipa ceva mai focoasa si așa îți da de înțeles ca este pregătită pentru pasul următor. Daca te pune sa faci acest lucru înseamnă ca pe ea o excita ideea. Atacați problema cu curaj si responsabilitate (numai cu prezervativ). Succesuri!

Răspuns utilizator avertizat
| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Tatăl Nostru care eşti în ceruri... izbăveşte-ne de proşti Aleluia Aleluia Aleluia