| CasaFostar a întrebat:

nu stiu cum sa vorbesc cu o fata ea este timida si eu sunt putin
Ma puteti ajuta cu un sfat

Răspuns Câştigător
| emmaemilia a răspuns:

Poti sa-i lasi un biletel cu un mesaj sau incearca sa te imprietenesti si sa stai mai mult prin preajma ei
comportate frumos cu ea
vezi ce-i place la un baiat
invit-o in oras si spune-i ce simti
bafta multa!

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ferestete de timide, sunt ciudate

| neutrino a răspuns:

Cred ca esti de acord ca nu poti astepta sa-ti cada marul din pom, direct in gura. Ori dai la o parte timididatea si inviti fata la un suc, ori stai deoparte si privesti la altii cum iti fura fata. In acest ultim caz, nu mai ai dreptul sa te plangi.

| 4kxperia a răspuns (pentru neutrino):

Mda ce adevăr zici. Și eu sunt. Timid și patesc la fel crying((((

| T0T a răspuns:

Iesiti mai des si se va duce si timiditatea pentru ca va veti obisnui unul cu altul.

| RedDeath a răspuns:

Atatea mii de subiecte exista pe lumea asta, atatea mi de pretexte exista pe lumea asta... ai creier, foloseste-l.
Doar nu vrei sa iti enumeram noi aici toate modalitatile de a vorbi cu ea : in parc, suc, scoala, intrebari despre diverse chestii, etc, etc...

| Amerilyse a răspuns:

Daca stai asa si nu-ti lasi deoparte timiditatea, o sa o pierzi pana la urma. Si eu sunt timida de felul meu, dar sunt momente cand sunt constienta ca trebuie sa o inving. In alta ordine de idei, ia-o asa treptat si incet, astfel incat ea si tu sa va invingeti timiditatea si sa iasa ceva. Cunoaste-o si apoi iesiti in locuri in care ei ii plac. big grin

| Maria_Luiza_1999_QrDp a răspuns:

Daca e timida arata-i ca poate avea sa aiba incredere in tine si daca esti si tu timid poti sa îi lasi un mesaj cu ce vrei sa îi zici ce simti si sa vedeti in fata si incerca sa te apropi de ea si sa o iei de mana asta o sa îi arate incredre fata de tine

| Ionescu_Ramona_1997 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti faci curaj si sa vorbesti cu ea foarte deschis si poate asa nu o sa mai fiti asa timizi