| Kevin99 a întrebat:

sper ca nu deranjez.Ma numesc Kevin si am 12 ani.Mi se pare ca ceva nu este in regula.De multe ori am auzit cuvantul 'ciclu' si nu stiam ce este, apoi un prieten foarte bun de al meu s-a interesat si mi-a spus ca este sangele prin care oamenii il elimina prin organele sexuale.Intreb mai mult din cauza ca ma doare stomacul si prietenul meu a spus ca pe la varsta mea vine. Ceea ce mi se pare ciudat este faptul ca parintii mei nu m-au avertizat pana acum, sunt singur la parinti.Ar trebui sa ma duc sa cumpar absorbante pentru baieti de la magazin fara ca parintii sa stie? Mai am o intrebare:
'Care este diferenta dintre absorbantele pentru fete si absorbantele pentru baieti?'Habar n-am cum arata.

21 răspunsuri:
| ghineanamaria a răspuns:

Ma.tu cred ca faci misto deci esti chiar penibil sa stii.
OMULE... fetele/femeile au ciclu.Ele au ciclu ca sa poata avea copii.Tu esti baiat.Cum sa ai tu ciclu?! Doamne ce oameni pe lume!

| Kevin99 explică (pentru ghineanamaria):

Honey,ce sa fac, am doar 12 ani si parintii nu mi-au zis nimic niciodata.Nici macar sa pronunte acel cuvant! Si l-am crezut pe prietenul meu.

| ghineanamaria a răspuns (pentru Kevin99):

Iauzi E FILM!

| afrodita3333 a răspuns:

Aaaa mda... pai ciclul este o substanta alcatuita in mare parte din sande si cheaguri de sange pe care FETELE de la o anumita varsta o elimita prin vagin(pasarica) deci, asa dar si prin urmare baietii nu au un astfel de ciclu.Stai cuminte si nu te duce sa iti cumperi absorbante pentru ca nu exista asa ceva.Cel mai bine era sa o intrebi pe mama ta de acest ''ciclu''si te lamureai, sa stii ca nu muscawinking

| DarkBlood32 a răspuns:

rolling on the floor ma doare burta de ras rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da ba! ai grija ca s-ar putea sa ti vina pe la 14 ani dracu sa ti cumperi! OB se numesc! intreaba pe mitica!

| SongokuJR a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Si la baieti se baga in fundlaughing

| SongokuJR a răspuns:

Baietilor nu le vine ciclu ci doar fetelor ce dq ca stiu ei copii de clasa I si nu stii turolling on the floor

| SongokuJR a răspuns:

Aa si nu exista absorbante pentru baietilaughing Mah mai bine vb cu parintii ca esti tare inocenrolling on the floor

| LikeACandyxD a răspuns:

LOL. Ciclu la baieti laughing Nu exista asa ceva. Faci adolescenta de ras pe bune straight face

| AlexandraPrincess a răspuns:

Baieti nu au laughing) doar fetelewinking

| maooops a răspuns:

Ba tu esti prost? ciclu la baieti?

| Justagirl1312 a răspuns:

Sper ca nu e pusa la misto intrebarea asta.Numai la fete apare "fenomenul" asta o data pe luna.Nu exista ciclu la baieti si nici absorbante pentru baieti.Mai citeste si tu pe net.Pana acum nu ai vazut si tu la tv reclama la Always?
Stai linistit si nu te mai ambala atat.
Nu o sa iti curga sange din organ.

| Statik a răspuns:

Nu exista "ciclu" decat la fete laughing.

| alexfb a răspuns:

Nu exista ciclu la sexul masculin (barbati). Dupa 12 ani baietii se maturizeaza dar fara nici o durere.
Apare parul facial (barba, mustata) si alte schimbari hormonale dar nimic dureros!
Durerea la burta daca e in partea dreapta jos atunci e posibil sa ai probleme cu apendicele, caz in care du-te la doctor.

| Adeon a răspuns:

Lolz!-.- băăă faci fetele de râs. boule, nemernic mai ești cum dracu sa pui asemenea intrebare? raised eyebrows auzi ( baieti cu ciclu ) rolling on the floor))))))))))))))))

| Kevin99 explică:

Multumesc.

| Kevin99 explică:

Am vazut acel film laughing

| Kevin99 explică:

Nu am nimic, nu ma mai doare burta, am mancat doar prea mult.

| Cosssyy a răspuns:

Si mie mi s`a intamplat frate, ai grija ca nu`i de gluma... fetele astea doar vor sa faca misto de tine, gasesti la farmacie Seni Man. nu`i de gluma cu astea

| stefyuk a răspuns:

In primul rand la baieti nu le vine ciclu. Ala e sangele eliminat de la fete doar de la fete prin ovulatie. La baieti le vine sperma dar daca te gandesti ca te va durea sau cv de genul asta spune-le parintilor de dureri. nu exista absorbante de baieti. Doar de fete.Crede-ma. pe voi baietii o sa va intepe pielea cum i s-a intamplat iubitului meu. Asa ca stai linistit