| obsercvayr a întrebat:

Buna ziua TPU, am si eu o problema, cunosc o fata de ceva timp, ea are prieten. Cand am cunoscut-o incet, incet ne-am apropiat foarte mult de noi, asa vad si din partea ei dupa unor fapte... Noi suntem prieteni foarte buni, ea imi spune bro, eu sis, numai ca eu vreau sa fie ceva mai mult intre noi, la scoala, toate pauzele sunt la ea, ne jucam, radem si ne distram, astazi nu stia cum sa faca sa ma ia in brate, ne plimbam pe hol si doar in brate ma tinea, iar ea avea prieten. M-a si pupat uneori pe obraz fara motiv, ma uimea, stateam pe banca cu picioarele deschise si ea s-a bagat acolo, iar sora lu prietenul ei era acolo tot timpul, iar sora prietenului sau, a fost iubita mea si prietena mea, este best friend cu sora prietenului ei... Nu stiu ce sa fac, i-as spune ce simt pentru ea, dar mi ca voi distruge si prietenia si ca nu v-a renunta la actualul. sad

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ea nu s-a bagat intre picioarele tale fara motiv si daca-ti vei mai pierde timpul tot intrebandu-te ce sa faci, ea nu te va astepta pana-n primavara.

| LoveSleep a răspuns:

Din moment ce nu se desparte de actualul ei prieten e doar (foarte) prietenoasă și apropiată de tine. Nu-i spune nimic atâta timp cât încă are prieten. După ce-o să se despartă, poți să faci ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| EUBMV89 a răspuns:

Psss... Eu aș zice că și ei îi place de tine. Te-aș sfătui să ai răbdare și să mai aștepți până când vei fi sigur că și ei îi place de tine. Dacă nu ești sigur mai bine nu îi spune dacă nu ești sigur de asta. E probabil în cazul în care ea nu simte același lucru față de tine, să pierzi prietenia ei. Ai putea să glumești cu ea să respect la o relație între voi, etc. Acolo ai putea vede și reacția ei așa îți dai semana ce are în minte. Succes.