| Elena298 a întrebat:

vreau sa va povestesc o intamplare care mi s-a intamplat recent. Ma duceam la magazin si am dat de fostul, era cu noua lui iubita, prima oara cand am intrat in magazin eu l-am observat, s-a uitat la mine si a ras sau mai mult a zambit nu stiu are el un mod de a rade cu subinteles, mi-am luat tot ce am avut nevoie de la magazin si el era la casa platea, eu eram cu mama, i-am zis ca ma duc in masina, apoi cu iubita lui plecau si ei din magazin, am vazut ca pleaca si m-am razgandit, nu voiam sa il mai vad cumva in magazinul ala micut. Ne-am ciocnit, a fost pentru un moment ca la inceput, s-a uitat in ochii mei si el mi-a zis ca lui ii placeau foarte mult ochii mei. Pentru un moment ne-am uitat amandoi unul in ochii celuilalt si iubita lui era langa el, apoi din nou a inceput sa zambeasca, ce vreau eu sa stiu este de ce a zambit la mine sau daca credeti ca mai exista sentimente pentru mine din partea lui. As aprecia fara comentarii rautacioase sau ironii, multumesc

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din moment ce voi numai sunte ti impreună, ce conteaza acum de ce a rîs, o fi rîs de tine ca tot singură esti si el are gagică, din ce cauza te ai despărtit de el? Uită l, are pe alta lasa l dracu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i cazul sa despici firul in patru, chiar daca ti intelegem frustrarea.
A zambit pentru ca-i fericit omul, alaturi de noua lui iubita!
De altfel, este un gest pe care-l fac toti oamenii fericiti si indragostiti, zambind altora, indiferent ca-i cunosc sau nu.

| Elena298 explică (pentru Violleta2022):

Zambetu ala mi-a fost adresat mie cu subinteles, gagicasa Nici nu era langa el era in alta parte si el in alta parte

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena298):

Perfect normal gestul. Ti-a aratat ca-i fericit, de aceea ti-a zambit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când a râs și-a descărcat emoțiile șocului reîntâlnirii cu tine. La fel când a zânbit la final. A fost spontan. În mod sigur mai are sentimente față de tine.

| Sofer a răspuns:

Ți-a zâmbit ca e fericit cu noua iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sentimente nu, a zâmbit pentru că știe că îl vrei înapoi, daca era singur nici măcar nu îți pune-ai întrebarea asta.

| Elena298 explică (pentru anonim_4396):

Cum vine asta eu nu i-am dat de Inteles, ca il vreau inapoi, am fost doar socata sa il vad, atat si daca nu era cu iubita lui, care ar fi fost chestia poti sa imi explici

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena298):

Păi presupun că nu ești șocată sa l vezi de unul singur, ca nu a murit. Ești șocată pentru că l-ai văzut cu alta de mana, recunoaște măcar că îți pasă că dacă nu era așa nu mai pune-ai întrebarea asta. Iar acum te interesează de viața lui pentru că are pe alta, și ești geloasa pentru că nu are sentimente pentru tine ci pentru aia.
Daca nu avea iubita? Tu ii zâmbeai ironic pentru că el s-ar fi plâns de tine, și ar fi dat orice doar sa te mai aiba.

| Elena298 explică (pentru anonim_4396):

Maii cand intrasem in magazin nu l-am vazut cu ea dupa la plecare i-am vazut pe amandoi, si da sunt socata pentru ca eu si el stam in Anglia el e din chisinau eu din Galati, am crezut ca a plecat de aici si nu o sa il mai vad si vreau sa stiu de ce mi-a zambit cand m-a vazut constient fiind ca era cu iubita lui

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă nu era cu iubita lui poate nu erai asa șocată de reîntâlnirea voastră